Rūkymo žala

Parašyta 2020-02-27 Peržiūros: 466

Šiandien, su 3b klasės mokiniais ir jų mokytoja R. Stauskiene, kalbėjome apie rūkymo žalą žmogaus organizmui. Augant vaikams, jų požiūris į pasaulį keičiasi. Kol jie maži, įdėmiai stebi savo tėvų elgesį, kad galėtų iš jų mokytis ir apsispręsti, kaip reikia elgtis. Vaikams augant, jie tampa vis labiau nepriklausomi ir ieško naujų sektinų pavyzdžių, tokių kaip draugai, vyresni broliai ar seserys...
Lietėme, apžiūrinėjome nerūkančio ir rūkančio plaučius. Kalbėjomės kodėl jie skirtingų spalvų ir ne vienodi. Mokiniai labai įdėmiai apžiūrinėjo rūkoriaus burną. Didžiausią įspūdį jiems paliko interaktyvus modelis „Paskendę plaučiai“. Sergantieji lėtinėmis obstrukcinėmis plaučių ligomis patiria „gyvą mirtį“, nes dėl didelės gleivių gausos, kurios apsunkina kvėpavimo takus, negali pilnai kvėpuoti. Plaučių muliažas patalpintas į glitų, skreplius imituojantį skystį. Interaktyvus modelis skleidžia gurguliavimą, kosulį, atsikrenkštimą primenančius garsus.
Kadangi mes, suaugusieji, žinome daugiau informacijos apie rūkymo sukeliamus pavojus, todėl galime padėti vaikui pasirinkti sveiką gyvenimo būdą, kuo daugiau apie visa tai kalbėdami.