Atnaujintas ugdymo turinys (UTA)

Paskelbimo data Peržiūros: 1060

Informacija apie ugdymo turinio atnaujinimą

Nacionalinė švietimo agentūra įgyvendina Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“, kurio tikslas – atnaujinti bendrojo ugdymo turinį ir užtikrinti veiksmingą jo diegimą. Kas yra Bendrosios programos? Nacionalinio lygmens ugdymo turinį reglamentuojantis dokumentas, padedantis siekti Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme nustatytų priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo tikslų.

Kodėl būtina atnaujinti ugdymo turinį?

Ugdymo turinys atnaujinamas remiantis švietimo būklės analize. Atnaujinimo tikslas – užtikrinti aukštesnę bendrojo ugdymo kokybę. Bendrųjų programų atnaujinimo kryptys:

stiprinti asmens savybių ir vertybių ugdymą.
sukurti sąlygas kiekvienam mokiniui pasiekti aukštesnius rezultatus, suteikiant tvirtus ir tvarius žinių pagrindus, dalykų turiniu ugdant kompetencijas.
Atnaujinto ugdymo turinio įgyvendinimo etapai

Atnaujintą ugdymo turinį planuojama įgyvendinti etapais ir pradėti ugdymą organizuoti pagal atnaujintas bendrąsias ugdymo programas:

- nuo 2022-09-01 priešmokyklinio ugdymo programoje;
- nuo 2023-09-01 – 1, 3, 5, 7, 9 klasės;
- nuo 2024-09-01 – likusiose klasėse.

Utenos Vyturių progimnazijos pasirengimo diegti atnaujintą ugdymo turinį veiksmų planas

- NACIONALINĖ ŠVIETIMO AGENTŪRA (NŠA), PADĖDAMA MOKYTOJAMS PASIRENGTI TAIKYTI ATNAUJINTĄ UGDYMO TURINĮ PAMOKOSE, ORGANIZUOJA MOKYMUS DAUGIAU NEI 5100 ŠALIES PEDAGOGŲ (Mokymuose dalyvaus ir 7 mūsų progimnazijos mokytojai)

DĖL ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRO 2022 M. RUGPJŪČIO 24 D. ĮSAKYMO NR. V-1269 „DĖL PRIEŠMOKYKLINIO, PRADINIO, PAGRINDINIO IR VIDURINIO UGDYMO BENDRŲJŲ PROGRAMŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

- Vaiko raidos aprašas