Kvadrato varžybos

Lapkričio 7 dieną sporto centre vyko Utenos miesto mokyklų pradinių klasių mokinių kvadrato varžybos, skirtos Utenos DSC taurei laimėti. Mūsų Vyturiukai užėmė pirmąją vietą.
Lapkričio 9 dieną mūsų pradinukai atstovavo Utenos rajoną 2018-2019 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių kvadrato tarpzoninėse varžybose. Čia užėmė antrąją vietą.

Pradinio ugdymo mokytoja Almantė Šimonėlienė

Rumunija. Kelionė į namus

Sekmadienis:
Rytas prasidėjo 2:00 val. nakties. Iš Sibiu 6 val. ryto išskridome į Vokietijos miestą Miuncheną. Iš Miuncheno į Austrijos sostinę Vieną. Iš Vienos į Vilnių. Per šešias valandas spėjome pabuvoti keturiose šalyse. Visos kelionės metu nukeliavome per 4000 km.
13:00 val. nusileidome Vilniaus oro uoste.
Kelionės metu patirti įspūdžiai, susirasti draugai ir bendraminčiai padės užmegzti geresnius ryšius su Erasmus projekto partneriais, kurių Lietuvoje lauksime jau ateinantį pavasarį.

Muzikos mokytojas Linas Vaitiekėnas

Rumunija. Staigmenos

Šeštadienis:
Rytas prasidėjo rytiniu siurprizu mokytojams. Atsikėlę anksčiau Emilija, Saulė ir Skirmantas paruošė įspūdingus pusryčius. Papusryčiavę nubėgome pirkti lauktuvių namiškiams ir klasiokams. Nuvykome į oro uostą, kur mūsų nuotaiką sugadino dėl tiršto rūko atšauktas skrydis namo.
Nuotykiai prasidėjo vėl... Mums pasiūlė skristi kitu maršrutu, todėl sėdome į autobusą ir išvykome Sibiu miesto kryptimi...

Muzikos mokytojas Linas Vaitiekėnas

 

Rumunija. Muzikos pamoka

Penktadienis:
Rytas kiek vėsesnis, bet saulėtas. Paskutinę darbo savaitės dieną edukacijas vedė ispanų komandos muzikos mokytoja Sara. Nuo pat ryto tyrėme V. A. Mocarto pradingusių 12 variacijų detektyvą. Tam, kad rastume natas reikėjo atlikti logines užduotis panaudojant, microbit, makey makey, virtualios realybės technologijas, kai kurioms užduotims atlikti buvo reikalingas kompasas ir muzikinių žinių bagažas. Išnarplioję detektyvą 16 min anksčiau nei numatyta, atsisveikinome su mokykla ir kartu su šešių šalių komanda nuvykome į pamoką, kuri vyko 112 m po žeme „Salina turda“ druskos kasyklos požemiuose. Susipažinome su druskos kasybos technologijomis, pažaidėme golfą, biliardą ir aplankėme kasyklos dugne esantį druskos prisotintą ežerą.

Muzikos mokytojas Linas Vaitiekėnas

Erasmus+ veiklos Rumunijoje

Saulėtoje Rumunijoje, visos komandos kūrė apyrankes iš siūlų. Pasipuošę rankų darbo apyrankėmis dalyvavo ekskursijoje po Nasaud mietelio turgų, bažnyčią, gaisrinę. Gaisrininkai su nauju bokšteliu visus norinčius pakėlė į padangę, kur miestelis buvo apžiūrėtas iš viršaus. Po ekskursijos laukė sotūs, mokyklos vaikų tėvelių namuose ruošti, pietūs ir kiti skanėstai. Projekto dalyviai apsikeitė dovanomis ir suvenyrais. Vakare vaikai dieną užbaigė vaikų žaidimų kambaryje, o mokytojai projekto darbiniame pasitarime.

Muzikos mokytojas Linas Vaitiekėnas