Utenos Vyturių progimnazijos mokinių savivaldos veiklos 2020 m. rugsėjo – gruodžio mėn.

1. Mokinių savivaldos pirmininko, pavaduotojų ir sekretoriaus rinkimai. Pirmininke išrinkta 7a kl. mokinė E. Petrulionytė, pavaduotojais tapo 7a kl. mokiniai A. Matelionytė ir D. Arbočius, sekretore išrinkta 6a kl. mokinė A. Paškauskaitė.
2. Dalyvavimas Utenos miesto mokinių savivaldos pirmininko rinkimuose.
3. Rugsėjo – spalio mėn. kartą per savaitę sutartu laiku vyko mokinių savivaldos narių ir savanorių susirinkimai savivaldai skirtose patalpose.
4. Lapkričio – gruodžio mėn. kartą per savaitę sutartu laiku vyko mokinių savivaldos narių ir savanorių susirinkimai ZOOM virtualioje aplinkoje.
5. Mokytojų dienos šventės organizavimas.
Savivaldos nariai vedė pradinukams pamokas pradinių klasių mokiniams, gamino dekoratyvines lobių skryneles – dovanas mokytojams, surengė sveikinimo popietę mokytojams).
6. Mokyklos bendruomenei surengta Baubulų šventė (papuoštos mokyklos erdvės, įrengtas siaubo kambarys, bufetas).
7. Dalyvavimas Vadovų klubo veiklose (aptartos aktualios mūsų miesto problemos, savivaldų darbas, nuotolinio mokymosi ypatumai).
8. Dalyvavimas Rudens mokinių savivaldų mokymuose.
9. Visa mokyklos bendruomenė įtraukta į gerumo akciją „Padėk keturkojui draugui“. Surinkta maisto, paklotėlių, žaislų gyvūnų globos namų augintiniams.
10. Dalyvavimas mokymuose „Lyderystė ir karjera“, mokymai skirti Utenos r. mokinių savivaldos kuratoriams, mokinių savivaldos pirmininkams ir kitiems mokiniams. Lektorė Danguolė Kraskauskienė.
11. Dalyvavimas JTD mokymuose „Priimančių organizacijų nuotoliniai mokymai“, mokymai skirti savivaldų kuratoriams.
12. Dalyvavimas rajono ir šalies mastu organizuotose ŠMM parengtose, LMS Nacionalinio biuro pateiktose apklausose apie moksleivių atostogų datas, mokymosi būdus ir kt.

Virtuali pamoka prakartėlių muziejuje

Susitikę virtualioje aplinkoje po žiemos atostogų, lankėmės Rokiškio muziejaus prakartėlių ekspozicijoje, pagilinome žinias apie prakartėlių kūrimo istoriją, aptarėme, kada ir kur prakartėlės imtos įrenginėti Lietuvoje. Stebėjomės ir gėrėjomės muziejaus prakartėlių kompozicijomis.
Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos technologijų mokytoja keramikė Jovita Paukštytė yra nuolatinė prakartėlių parodų dalyvė. Šioje 17-oje prakartėlių parodoje pamatėme ir mokytojos Jovitos prakartėlę.
Nuoširdžiai dėkojame muziejininkei Giedrei Spundzevičienei už išsamų supažindinimą su parodos eksponatais ir prakartėlių kūrimo tradicijomis.
Prakartėlių parodos nuoroda besidomintiems:

Bibliotekininkė Danutė,
tikybos mokytoja Roma

Šventinė integruota anglų k. ir technologijų pamoka 4a klasės mokiniams

Gruodžio 11 d. vyko šventinė integruota pamoka 4a klasės mokiniams. Ketvirtokai skaitė eilėraščius apie žiemą, artėjančias didžiąsias žiemos šventes, dainavo kalėdines dainas. Kiekvienas mokinys pasigamino kalėdinį žaisliuką. Idėjos autorius Kajus E. bendraklasiams parodė kaip pasigaminti žaisliuką savo eglutei. Po kantraus ir stropaus trijų pamokų darbo vaikai džiaugėsi kūrybiniu darbeliu – kalėdiniu žaisliuku. Veikla suteikė vaikams daug džiugių akimirkų.

Pradinio ugdymo mokytoja Aldona Guobužienė
Anglų k. mokytoja Vaida Rinkauskienė

Advento belaukiant

Adventiniame laikotarpyje 3a klasės mokiniai rytais aptarė kiekvienos dienos gerus darbus ir svajones. Dieną pradėdavo su žvakučių liepsnele ir adventinio kalendoriaus atvėrimu. Žiūrėjo animacinius filmukus. Išgirdo daug įdomių istorijų apie gėrį, švelnumą, užuojautą, supratimą, džiaugsmą, stebuklus. Su didžiausiu susidomėjimu skaitė ir klausė kad ir daug kartų girdėtas pasakas. Tai buvo pačios nuostabiausios minutės. Jaukiai ir šiltai pasitinkame šv. Kalėdas. Tai ypatingas laikas, bet kartu ir įtemptas mėnuo. Tad linkime sveikatos, šviesos, šilumos, gerumo ir vilties.

Pradinio ugdymo mokytoja Aldona Belopetravičienė

Netradicinė Kalėdų eglutė ir karpiniai iš popieriaus

Susipažinę su netradicinių žaliavų panaudojimu 5-8 klasių mokiniai, per dailės pamokas iš netradicinių medžiagų, konstravo eglutes, o iš popieriaus karpė snaiges, popierinius angelus, pasipuošė namų interjerą. Ačiū, mokiniams, o galbūt ir tėveliams už atrastą laiką pabūti kartu. Ramaus laukimo, gražių švenčių ir būkite sveiki!

Dailės mokytoja Edita

Mokyklos filosofija

2020 21 mokyklos filosofija (2)