Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
Mokyklu aprupinimas priemonem

Erasmus+ LELETO leidinys

Nuorodos

 

 

 

 

 

 

smm

Utenos jaunimo1

Svietimo centras

emokykla 

LM

NSA 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuo 2015-01-01

Helovino vakarėlis 2a klasėje

Spalio 23 d. 2a klasėje vyko Helovino vakarėlis. Tai puiki proga atsiskleisti mokinių kūrybiškumui. Antrokai parodė savo išmonę, sugebėjimus ir kūrybiškumą rengiant Helovino šventę klasėje. Koks vakarėlis be vedėjų? Paulina ir Mėta puikiai pasiruošė ir pravedė klasės renginį. Benas organizavo viktoriną. Tėveliai pasirūpino išradingomis vakarėlio vaišėmis. Antrokus aplankė ir 6a klasės mokiniai, organizavo viktoriną, įteikė prizus. Vakarėlyje vieni kitus stebino ir gąsdino zombiai, vaiduokliai, vampyrai, raganos, burtininkai, siaubo filmų personažai. O kur dar garsi muzika, šviesos, dekoracijos ir labai smagi nuotaika.
Vakarėlis tikrai pavyko. Visi gerai pasilinksminome.

Pradinio ugdymo mokytoja Regina Rimkienė

Skaitome visur...

3b klasės mokiniai lankėsi Dianos Burneikienės netradiciniame ūkyje Utenos rajone Klovinių kaime. Jie susipažino su gausiu būriu egzotinių paukščių, mielų triušiukų, stirniukų, kengūriukų, kitais gyvūnais ir juos pavaišino bandele, daržovėmis. Pertraukėlės metu mokiniai skaitė žurnaliuką „Lututė“, ieškojo informacijos apie gyvūnus, kuria pasidalino su draugais. Smagu, kad vaikai susipažino su „Lutute“ ir suprato, kad galima skaityti gamtoje bet kuriuo metų laiku.
Padėkojome ūkio šeimininkei Dianai Burneikienei už nuoširdų priėmimą, įdomų pasakojimą ir dovanas – povo plunksnas. Tikime, kad mokiniai skaitydami knygas daugiau sužinos apie gamtą ir ją globos.

Mokytoja Loreta Januškevičienė
Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė

Partizanų kovų takais

Spalio 14 d. 8a klasės mokiniai keliavo partizanų kovų takais, aplankė neseniai prie Kunigiškių kaimo, Dvarašilio miške, atstatytą bunkerį, kuriame nenorėdami pasiduoti sovietų okupantams 1945 m. rugsėjo 15 d. susisprogdino Vytauto apygardos Šarūno rinktinės partizanai Stasys Žvirblis, Jonas Zabulis ir Stasys Garunkštis, pagerbė žuvusius partizanus uždegdami žvakutę prie kryžiaus partizanams, savo noru atidavusiems gyvybes už Lietuvą.
Lijo lietus. Mokiniai atliko visas žygio vadovo Giedriaus Indrašiaus užduotis ir džiaugėsi turėję galimybę pasišildyti prie laužo vienoje iš gražiai įrengtų poilsiaviečių. Į žygį moksleivius pakvietė Laisvės kovų muziejus.

8a kl. vadovė Vaida Rinkauskienė

 

Jidiš kultūros paveldo atspindžiai

Ketvirtadienio rytą šeštokai turėjo puikią progą susipažinti su Lietuvos jidiš kultūros paveldo dalele, išgirsti jidiš kalbos skambesį ir drauge dainuoti dainelę apie bulves. Prieš edukacinius užsiėmimus šeštokai skaitykloje aplankė Šaulių S. Sondeckio meno mokyklos mokinių piešinių parodą, skirtą žydų bendruomenės istorijai. Piešiniuose mokiniai ieškojo atpažįstamų ženklų ir simbolių bei kūrė nuoseklius pasakojimus.
Dėkojame „Klezmer Klangen“ ansambliui, kuris praturtino mus ir istorinėmis žiniomis, ir leido pajusti muzikinės jidiš kultūros nuotaiką!

Socialinių mokslų mokytojų metodinė grupė
ir bibliotekininkė Danutė Slavinskienė

 

„Išdrįsk klausti“

ProjektasUtenos šeimos ir vaiko gerovės centras, įgyvendindamas projektą „Pokyčių keliu“ 2020 m. spalio 7 dieną Utenos Vyturių progimnazijoje įgyvendino renginį „Išdrįsk klausti“. Renginio metu dalyviai buvo supažindinti su Utenos rajone teikiamomis paslaugomis, pagalbos būdais, pristatyti specialistai galintys suteikti pagalbą patyrus smurtą, sergant priklausomybių ligomis.
Ačiū, gausiai susirinkusiai Vyturių progimnazijos bendruomenei, bei administracijai už bendruomenės subūrimą.
Veikla finansuojama Europos struktūrinio fondo lėšomis, įgyvendinant projektą „Pokyčių keliu“. Projekto kodas 08.6.1-ESFA-V-911-20-0005

Išvyka į A. ir M. Miškinių literatūrinę-etnografinę sodybą

Mokyklos bendruomenė dalyvauja projekte „Skaitanti Utenos Vyturių progimnazijos bendruomenė“. Šio projekto tikslas – įtraukti į skaitymo procesą neskaitančius, paskatinti skaityti dar labiau skaitančius mokinius.
Š. m. spalio 6 dieną 2a ir 4 a klasės mokiniai lankėsi A. ir M. Miškinių literatūrinėje-etnografinėje sodyboje.
Mokiniai sužinojo, kokia buvo Lietuvos pradinė mokykla prieš daugiau nei 100 metų, patys išbandė senovines mokymosi priemones – rašė žąsies plunksna sąsiuvinyje, grifelinėje lentelėje kreida bei skaitė. Vaikai susipažino su to meto bausmėmis už netinkamą elgesį. Kai vienos klasės mokiniai mokėsi senoje mokykloje, kiti dalyvavo „Poezijos rudenėlyje“. Skaitė ir deklamavo eilėraščius apie rudenį, bandė patys kurti eiles. Pertraukų metu žaidė kieme. Ekskursijos pabaigoje Utenos kraštotyros muziejaus A. ir M. Miškinių literatūrinės-etnografinės sodybos muziejininkė – Rimanta Gaidienė mokiniams papasakojo apie A. ir M. Miškinių sodybą, jos gyventojus, buitį.
Išvyka mokiniams labai patiko. Jie daug sužinojo, patyrė gerų emocijų, pasidžiaugė rudenėjančia gamta. Galbūt ne vienas susižavėjęs kūryba ir pats išbandys jėgas. O, kad mažieji mūsų mokiniai dar labiau pamiltų poeziją, mokytojų ir bibliotekininkės paskatinti, dailyraščiu perrašė eilėraščius apie rudenį, juos gražiai iliustravo. Bibliotekoje bus įrišta dar viena vaikų knyga.

Mokytojos A. Guobužienė ir R. Rimkienė
Bibliotekininkė D. Slavinskienė

Mokyklos filosofija

2020 21 mokyklos filosofija (2)

     Untitled 1d 

 

Geriau pamatyti savo akimis Youtube

 

Patyciu dezute

 

moodle logo 

Elektroninis dienynas
Pamokų laikas

 

Laisvos darbo vietos
Vyturio leidykla