Utenos „Vyturiukų“ projektas - tarp geriausių Lietuvoje!

2024 03 28 Konkurso finalasUtenos Vyturių progimnazijos gamtos ir robotikos komanda, pateko į respublikinio konkurso „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ finalinį etapą. Finale kartu su 15 geriausių Lietuvos mokyklų, mūsų moksleiviai pristatė projektą „Vyturiukai lesa „kruopas“ arba pagauk meteorito dulkę“. Lineša suburta universitetų ekspertų mokslininkų komisija, mūsų kosmoso pažinimo mokslinį projektą įvertino TREČIĄJA vieta! Tikimės, kad pasiekti laimėjimai įkvėps ir kitus mūsų jaunuosius mokslininkus kurti ambicingus projektus ir garsinti mūsų mokyklą ir mūsų Laimės miestą.

Video iš finalo: https://www.youtube.com/watch?v=wVoWD66dEY0

Biologijos mokytoja Valda Bikutė
IT mokytojas Linas Vaitiekėnas

Susitikimas su klebonu

Siekdami gilesnės pažinties su dvasininko pašaukimu, 5a ir 5b klasių mokiniai lankėsi Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje, kur susitiko su šios bažnyčios klebonu kunigu Algiu Neverausku. Šis susitikimas ne tik suteikė penktokams galimybę išgirsti, su kokiais iššūkiais susiduria dvasininkai savo pašaukimo kelyje, bet ir skatino mokinius įsiklausyti į savo sąžinę, pajusti bičiulystę su Dievu. Klebonas taip pat lankėsi mokykloje, kur susitiko su 8b kl. mokiniais. Aštuntokai svečiui uždavė daug klausimų apie kunigo veiklą ir gyvenimo būdą.

Pasaulinė pinigų savaitė

5a klasės antro pogrupio mokiniai per technologijų pamokas kūrė, lipdė ir dekoravo keramikines taupykles. Taip pat diskutavo apie finansus, jų svarbą, atsakingą elgesį su pinigais. Šios veiklos skirtos paminėti pasaulinę pinigų savaitę, kurią koordinuoja Lietuvos bankas.

„Mano gimtinė vardu Lietuva“

Kovo 13 dieną mokykloje vyko viktorina „Mano gimtinė vardu Lietuva“. Joje savo žinias ir išmintį demonstravo 1 - 4 klasių mokiniai. Dalyvavo 48 žingeidūs pradinukai. Po trijų turų atkaklios kovos, apdovanoti visi dalyviai padėkos raštais. Dėkojame dalyviams ir jų mokytojoms.

Knygnešio diena

2024 03 18 Knygnesio dienaKiekvienais metais kovo 16-ąją Lietuvoje minima Knygnešio diena. Ir mūsų progimnazijos mokiniai galėjo susipažinti su parodomis, integruotų pamokų metu daugiau sužinoti apie Lietuvos šviesuolius - knygnešius, daraktorius ir kitus žmones, kurių dėka mes galime skaityti, rašyti, kalbėti lietuviškai.

Ta proga buvo apdovanoti šauniausi mokyklos knygnešiai - 1a klasės mokinys Algirdas Leleiva ir 7b klasės mokinė Gabija Černiauskaitė. Dėkojame už pasidalintą skaitymo džiaugsmą su kitais mokiniais ir visiems linkime saugoti ir puoselėti lietuvišką kalbą.