TŪM

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos II“

crop 535x217 tum horizontaluslt 00 fichier de reproduction next generation eu posNaujos kartos LT 

Dirbame su Lions Quest

Lions Quest

UNIVERSALUS MOKYMO(SI) DIZAINAS

 

Projektas „MOKYKLŲ APRŪPINIMAS GAMTOS IR TECHNOLOGINIŲ MOKSLŲ PRIEMONĖMIS“


Mokyklu aprupinimas priemonem

 Projektas „Kokybės krepšelis“

Kuriame Lietuvos ateitį 2014 2020

Erasmus+ LELETO leidinys

Nuorodos

 

 

 

 

 

 

logo text 1080 

 Pilietiškumo mokykla LOGO

smm

Utenos jaunimo1

UVSB

Svietimo centras

Emokykla 

LM

NSA 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuo 2015-01-01

Ugdymas karjerai

Paskelbimo data Peržiūros: 4778

UGDYMAS KARJERAI 2021-2022 m.m.

UGDYMAS KARJERAI 2022-2023 m.m.

 

 8c klasė Utenos RPM centre

8c klasės mokiniai lankėsi Utenos regioniniame profesinio mokymo centre. Centre dirbanti karjeros specialistė Judita Baltrūnaitė mokinius supažindino su mokymo programomis, profesijos mokytojai plačiau papasakojo apie profesijas. Praktiškai išbandė ir susipažino su konditerio profesija. Dėkojame Utenos RPM centrui už malonų priėmimą.

 

Svečiuose - Utenos rajono savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių komanda

Balandžio 27 d. mokykloje lankėsi Utenos rajono savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių komanda, kurie pradinių klasių mokiniams pristatė ugniagesio gelbėtojo profesiją. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti gaisrinės automobilį su joje esančia įranga, pasimatuoti specialią gaisrininko aprangą, batus ir šalmą. Ugniagesiai gelbėtojai plačiau papasakojo mokiniams apie ugniagesio profesiją, kokius gelbėjimo darbus atlieka, kokio fizinio pasirengimo, kokių asmeninių savybių reikia, kur mokytis norint tapti ugniagesiu gelbėtoju.
Už susitikimą ir žinias dėkojame III budinčiosios pamainos ugniagesiams gelbėtojams Gintui Varatinskui, Arminui Čėgiui, Artūrui Motiejūnui, Remigijui Černiauskui.

 

Atvirų durų dienos - policininko profesija

Balandžio 26 d. 5b klasės mokiniai dalyvavo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuojamame atvirų durų dienos renginyje, kurio metu plačiau susipažino su policininko profesija. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su policininko darbo įrankiais, tokiais, kaip antrankiai, policininko lazda, apsauginis šalmas, liemenė, skydas. Buvo pademonstruota, kaip veikia greičio matuoklis, alkotesteris, priverstinė stabdymo priemonė „ežys“. Turėjo galimybę pasėdėti tarnybiniame automobilyje, pasimatuoti pareigūno motociklą. Mokiniams buvo pristatytas tarnybinis šuo Rokis, kuris pademonstravo savo gebėjimus ir paliko daug gerų emocijų.

 

8c klasės vizitas Utenos regioniniame profesinio mokymo centre

Balandžio 26 d. 8c klasės mokiniai dalyvavo profesinio veiklinimo patyriminiame, pažintiniame vizite Utenos regioniniame profesinio mokymo centre. Mokiniai susipazino su mokymosi baze, dirbtuvėmis. Turėjo galimybę praktiškai išbandyti apdailininko ir konditerio specialybę.

 

Progimnazijoje lankėsi profesionalus kariškis, viršila

Balandžio 4 d. mokykloje lankėsi profesionalus kariškis, viršila, misijų Kosove, Irake ir Afganistane dalyvis, knygų autorius Ernestas Kuckailis. Jis susitiko su 5-8 klasių mokiniais, kuriems išsamiau papasakojo apie kario profesiją. Atsakė į mokinių užduotus klausimus. Dėkojame Ernestui Kuckailiui už apsilankymą mūsų mokykloje ir galimybę sužinoti daug įdomios informacijos.

Apsilankymas Utenos regioniniame profesinio mokymo centre

Kovo 29 d. 8b klasės mokiniai lankėsi Utenos regioniniame profesinio mokymo centre. Darbuotoja Judita Baltrūnaitė mokinius plačiau supažindino su rengiamomis profesijomis, aprodė ir pristatė mokymosi bazę. Mokiniai praktiškai susipažino su konditerio, transporto priemonių remontininko ir apdailininko profesijomis. Laikas Utenos regioniniame profesinio mokymo centre neprailgo, mokiniai vizitu liko patenkinti.

Profesinio veiklinimo išvyka

7a klasės tikslinė mokinių grupė vyko į interjero ir meno galeriją InterArt, kur artimiau susipažino su dailininko profesija. Savo profesiją pristatė galerijos įkūrėja dailininkė Airė Andrijauskė. Menininkė papasakojo kaip jos pomėgis tapo profesija ir kodėl teisininkės profesiją iškeitė į dailininkės profesiją. Taip pat apsilankėme Utenos Kameriniame teatre, kur mokiniams savo profesiją pristatė teatro aktorė Justina Mandrijauskaitė. Ji papasakojo apie savo profesiją, kokių savybių reikia norint tapti aktoriumi, su kokiais sunkumais aktorius susiduria savo darbe. Mokiniai susipažino su repeticijų erdve, užkulisiais ir kūrybinio darbo „virtuve“.

Praktinių veiklų patirtys

Gegužės 9 ir 10 d. aštuntokai lankėsi Utenos regioninio profesinio mokymo centre bei dalyvavo praktinėse veiklose. Dvi grupės mokinių ruošė tešlą ir kepė kvapnius sausainius. Kiti iš statybinės apdailos medžiagų kūrė dailias mozaikas. Tretieji turėjo galimybę susipažinti su automobilių remontu.
Dėkojame profesionaliems praktinių veiklų vadovams už įdomius mokymus, motyvuojantį bendravimą, gyvenimiškus patarimus ir padrąsinimus!

Kaip aktyvus gyvenimo būdas padeda kasdieniame ir profesiniame gyvenime?

2022 02 22 susitikimas2022 m. vasario 22 d. 7a klasės mokiniai dalyvavo susitikime su kompiuterinių sistemų inžinieriumi, keliautojų ir aktyvios gyvensenos asociacijos „Žygiuojanti lapė“ įkūrėju, alpinistu Tadu Lapinu. Susitikimo tema „Kaip aktyvus gyvenimo būdas padeda kasdieniame ir profesiniame gyvenime”.

Mokytojos R. Sabaliauskienė, V. Pimpienė

 

Susitikimas su archeologu

2022 02 07 Susitikimas su archeologu 8aVasario 7 d. 8a klasės mokiniai nuotoliniu būdu susitiko su Utenos kraštotyros muziejaus archeologu Daliumi Riboku. Aštuntokai sužinojo apie archeologijos studijų galimybes Lietuvos universitetuose, apie Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto veiklą. Lektorius apibūdino, kokias savybes svarbu ugdytis planuojant tapti archeologu.
Archeologas pristatė, kaip buvo kasinėjamas mūsų gimtosios Utenos senamiestis, pademonstravo archeologinių kasinėjimų metu rastas sages, aptarė archeologinių radinių saugojimo ir konservavimo būdus.

Klasės vadovė Ana Ovčinikova,
bibliotekininkė Danutė Slavinskienė,
tikybos mokytoja Roma Jančauskienė

 

6a klasės mokinių edukacinė profesinio veiklinimo išvyka į Utenos regioninį profesinį mokymo centrą

Sausio 12 d. 6a klasės mokiniai lankėsi Utenos regioniniame profesiniame mokymo centre. Čia jie susipažino su staliaus, apdailininko, mechaniko ir virėjo profesijomis. Grupelė mokinių išmoko pagaminti skanias ir kvepiančias bandeles, spurgas. Automobilių remonto laboratorijoje berniukai sužinojo, kokių savybių turi turėti būsimasis mechanikas, kaip mokiniai mokomi atlikti automobilio techninio aptarnavimo ir remonto darbus. Kiti mokiniai pasigamino dailias dėžutes iš medžio ir plačiau susipažino su staliaus profesija. Šeštokai „pasimatavo“ ir dažytojo, plytelių klojėjo, tinkuotojo profesijas. Dėkojame regioninio profesinio centro mokytojams už turiningą, nuoširdžią, įdomią ir naudingą viešnagę.

Mokytoja Džiuginta Kažukauskaitė

Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė

Integruota matematikos pamoka

2022 m. sausio 11 d. 7a klasės mokiniai dalyvavo integruotoje matematikos pamokoje ir klasės valandėlėje tema „Matematinis mąstymas karjeros projektavimui?“

Pamokos viešnia - viešosios kalbos trenerė, lektorė, karjeros, IT specialistė Danguolė Kraskauskienė

7a kl. vadovė Ramunė Sabaliauskienė

Matematikos mokytoja Genovaitė Šipkuvienė

Susitikimas su Utenos ugniagesių komandos nariu

3b, 4b ir 5a klasių mokiniai dalyvavo nuotoliniame susitikime su Utenos priešgaisrinės priežiūros specialistu Daliumi Venslovu. Mokiniai sužinojo, kokias savybes reikia ugdytis norint tapti gaisrininku ir kokios gaisrininkų pareigos. Dalyviai aptarė, kas sukelia gaisrus, kaip elgtis kilus gaisrui, kokios gaisro pasekmės, kodėl svarbu saugiai elgtis su pirotechnika.

Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė,
3b, 4b, 5a klasių vadovės
Almantė Šimonėlienė, Loreta Januškevičienė,
Aldona Sirutienė

Turiningas susitikimas

7a klasės mokinius į nuotolinį susitikimą pakvietė Lietuvos architektūros metraščio „Archiforma“ direktorė, architektė Greta Trapikienė. Viešnia pasidalino patirtimi apie studijų ir profesinės veiklos kelią, papasakojo apie kūrybinius iššūkius, apie tai, kaip brandinami ir įgyvendinami projektai.
Architektė aptarė šiuolaikinių Lietuvos bažnyčių architektūrą, nurodydama tris darniausius sakralinės architektūros sprendimus. Mokiniai suskubo ieškoti internete, kaip gi atrodo minėtos bažnyčios ir džiaugėsi galimybe sulaukti atsakymų į rūpimus klausimus.
Dėkojame viešniai už motyvuojantį pasakojimą ir paskirtą susitikimui laiką!

Tikybos mokytoja Roma Jančauskienė

Svarstant apie ateities studijas

7b klasės mokiniai Zoom aplinkoje susitiko su Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto Karjeros centro vadovu Linu Šablinsku ir susipažino su LSMU studijų programomis bei universiteto ištekliais. Vadovas apibūdino kiekvienos programos perspektyvas ir priminė, kad kelias į mediko ir sveikatos priežiūros specialisto profesiją grįstas atsakingu požiūriu į mokslą bei nuosekliu ir atkakliu darbu.
Nuotoliniu būdu vyko ir antrasis susitikimas. Šįkart Vilniaus Dizaino Kolegijos studijų krypčių pristatymą 8b klasės mokiniams surengė VDK projektų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Latišenka. Vadovas pateikė pavyzdžių kaip kolegijos studentai semiasi patirties ir naujovių iš lyderiaujančių užsienyje menų ir dizaino aukštųjų mokyklų. Aštuntokai pamatė ir VDK studentų diplominių darbų galeriją.

Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė

Patyriminės veiklos išvykos į Kauną metu

Šį rudenį 7a ir 8a klasių mokiniams klasių vadovės suorganizavo išvyką į Kauną. Mokiniai dalyvavo edukacijose VII ir IX fortuose. Patyriminių veiklų metu susipažino su cheminėmis medžiagomis, patys atliko bandymus. Naudodamiesi mikroskopais, atliko kraujo tyrimus. Susipažino su genetiko – bioinžinieriaus, chemiko – aplinkosaugininko bei gido profesijomis. IX forte sužinojo forto atsiradimo istoriją ir dalyvavo edukacijoje „Pabėgimas“. 17–ai mokinių išvyka buvo finansuota iš Utenos švietimo centro vykdomo ESF projekto „Kūrybiškumo erdvė“. Ekskursiją vainikavo pietūs Karmėlavos kavinėje „Briedžių medžioklė“.

7a kl. vadovė R. Sabaliauskienė
8a kl. vadovė A. Ovčinikova

Studijų ir karjeros galimybės Kauno kolegijoje

Spalio 25 d. 8a kl. mokiniai dalyvavo nuotoliniame susitikime su Kauno kolegijos studentų priėmimo skyriaus specialiste Izabele Rainyte.
Susitikimo metu šios kolegijos absolventė aptarė, kaip galime įprasminti savo pašaukimą, pasirinkdami mus dominančią mokslo ir veiklos kryptį. Aštuntokai susipažino su įvairiomis studijų programomis, galimybėmis žinias pritaikyti praktikoje ir lavinti praktinius įgūdžius. Viešnia atkreipė dėmesį, kad Kauno kolegija yra puiki erdvė norintiems įsitikinti, ar pasirinkta studijų sritis jiems patinka ir atliepia poreikius.
Nuoširdžiai dėkojame viešniai Izabelei Rainytei ir visiems susitikimo dalyviams!

8a klasės auklėtoja Ana Ovčinikova,
bibliotekininkė Danutė Slavinskienė,
dorinio ugdymo mokytojos Danguolė Bražėnienė ir Roma Jančauskienė

Išvyka į Utenos regioninį profesinio mokymo centrą

6b klasės mokiniai lankėsi Utenos regioniniame profesinio mokymo centre. Mokinius pasitiko socialinė pedagogė Janina Jurgelėnienė. Ji supažindino juos su šiuolaikiška mokymo baze ir specialybėmis, kurias galima įgyti. Vėliau mokiniai buvo pakviesti į automobilių mechanikos dirbtuves, kur profesijos mokytojai papasakojo mokiniams apie kvalifikuotų automobilių mechanikų, gebančių derinti, montuoti, prižiūrėti, tvarkyti ir taisyti automobilius, rengimą. Mokiniai galėjo patys pabandyti praktiškai atlikti užduotis. Džiugu, kad išvykos metu mokiniai daug sužinojo, pamatė, išbandė. Dėkojame už nuoširdų, informatyvų priėmimą.

Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė
6b klasės vadovė Genovaitė Šipkuvienė

Skaitome, sužinome, išbandome...

2a, 3b ir 1b klasės mokiniai susipažino su knygelėmis apie peliukus. Mažuosius skaitytojus ypač sužavėjo knyga „Peliuko Luko mama eina į darbą“. Mokiniai noriai klausė savo draugų ir mokytojų skaitomo pasakojimo apie peliuką Luką ir jo išbandytą profesiją. Vaikai pasvajojo kuo norėtų būti užaugę. Visi pasigamino po mažą peliuką, kuris padės jų svajonėms išsipildyti.

Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė

7a klasės diena Žalvario parke

2021 metų rugsėjo 24 d. 7a klasės mokiniai dalyvavo integruotose anglų kalbos pamokos, ugdymo karjerai ir Utenos švietimo centre vykdomo projekto „Atvirkštinės klasės metodo taikymas tarptautinėje besimokančiųjų bendruomenėje“ veiklose Žalvario parke, kurias, kartu su klasės vadove Ramune Sabaliauskiene, organizavo iš Ispanijoje esančio Vicar miesto atvykusi anglų kalbos mokytoja Maria Soledad Tellez Montoro ir buvęs Vyturių progimnazijos mokinys Matas Sabaliauskas.

Žalvario parke, įsikūrusiame Skrebulių kaime, Molėtų rajone parko įkūrėjo Algirdo Nomeikos sūnus Algirdas, tęsiantis tėčio darbą, sklandžia anglų kalba mokiniams papasakojo kaip kilo mintis įkurti šį neįprastą ne tik pramogomis, bet ir gilia prasme alsuojantį parką, kuriame susijungia praeitis, dabartis ir ateitis, kuriame nei vieno daikto nėra atsiradusio šiaip sau. Kiekvienas eksponatas - šiuolaikinio meno kūrinys, turintis savo istoriją arba įprasminantis tam tikrą idėją. Parko savininkas trumpai papasakojo apie individualaus verslo kūrimo ir plėtojimo ypatumus. Ši, su ugdymu karjerai susijusi tema, yra ir bus tęsiama klasių valandėlių metu.

Parke dalyviai susipažino su gausybe netikėtų eksponatų, neįprastų erdvių, išgirdo įdomiausių pasakojimų, dalyvavo įdomiose veiklose. Mokiniai ir mokytojai žaidė komandos formavimo žaidimus „Surask lobį“, „Kolektyvinės slidės“, išbandė baimės faktorių, ėjimą per Šreko pelkę, skrydį lynu per didžiulį vandens telkinį, senovinėje klėtyje mėtydami batą rungtyniavo kas bus taiklesnis, išbandė savo lankstumą „Limbo“ rungtyje. Geriausiai pasirodę komandos buvo apdovanotos Žalvario parko medaliais.

Dėkojame gidui - parko šeimininkui Algirdui už perduotas patirtis, nuoširdumą ir puikias anglų kalbos žinias. Ačiū 7a klasės tėveliams ir Utenos švietimo centrui už suteiktą galimybę nuvykti į parką ir už gardžias dešreles, kurias, po smagių veiklų išalkę, kepėme didžiulėje, metro dydžio keptuvėje ant laužo. Džiaugiamės atitrūkę nuo įprastinių pamokų mokyklos suole, pajutę tikrą, nesuvaidintą bendrystės jausmą.

7a klasės vadovė, anglų kalbos mokytoja Ramunė Sabaliauskienė

Velykinės pakuotės gamyba

Kauno taikomosios dailės mokyklos reklamos ir dizaino mokytoja Jurgita Vasiliauskienė 7b klasės mokiniams vedė edukacinį užsiėmimą „Velykinės pakuotės gamyba“. Edukacijos metu septintokai sužinojo, ką simbolizuoja Velykų zuikis. Kiekvienas mokinys turėjo galimybę pasigaminti žaismingą dovanų maišelį ir jį dekoruoti. Mokytoja atkreipė dėmesį, kad pakuotėms svarbu pasirinkti ekologiškas medžiagas, kurios neteršia gamtos ir tausoja jos išteklius. Nuotolinio užsiėmimo metu mokiniai sužinojo apie Kauno taikomosios dailės mokyklos specialybes ir ten besimokančiųjų veiklas.
Dėkojame KTDM mokytojai Jurgitai Vasiliauskienei už originalias edukacines veiklas, o mokiniams už dalyvavimą.

Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė
Ir ugdymo karjerai koordinatorė Vaida Rinkauskienė

 

Interaktyvi pamoka „Išmanioji apranga“

2021 m. vasario 22 d. 8a klasė dalyvavo Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto organizuotoje nuotolinėje pamokoje „Išmanioji apranga – sparčiais žingsniais į kasdienybę“. Mados dizaino katedros profesorė dr. Eugenija Strazdienė supažindino mokinius su lengvosios pramonės ir elektronikos galimybėmis kuriant išmaniąją aprangą. Lektorės pranešimas rado atgarsį integruotoje lietuvių kalbos ir dailės pamokoje: mokiniai piešė piešinius ir kūrė ketureilius apie išmaniuosius batus, liemenes ir striukes. Būsimieji dizaineriai Vilniaus kolegijos šūkį „Leiskime fantazijai atsiverti“ realizuoja jau dabar.

Jolanta Snieganė, lietuvių kalbos mokytoja
Edita Ramelienė, dailės mokytoja

 

Interaktyvi paskaita „Visa tiesa apie kineziterapiją“

Vasario 24 dieną 7a ir 8a klasės mokiniai dalyvavo interaktyvioje paskaitoje „Visa tiesa apie kineziterapiją“. Ją parengė ir pristatė Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojai. Paskaitos metu mokiniai įgijo naujų žinių apie kineziterapijos profesiją ir išbandė sėkmę Kahoot viktorinoje žmogaus anatomijos bei sveikatos tema. Aktyviausiai viktorinoje dalyvavo 8a klasės mokinys Jonas Bernotas ir 7a klasės mokinys Skirmantas Žukas. Aštuntokui pavyko laimėti trečiąją vietą.

7a klasės vadovė Ana Ovčinikova ir
8a klasės vadovė Vaida Rinkauskienė

 

Virtuali pamoka „Skaityk. Išgirsk. Susipažink“

 Vasario 25 dieną mūsų progimnazijos 7b ir 8a klasių mokiniai dalyvavo Utenos regioninio profesinio mokymo centro organizuotoje nuotolinėje pamokoje „Skaityk. Išgirsk. Susipažink“. Profesijos mokytoja Rita Leikuvienė ir bibliotekos vedėja Vida Šiaudžionienė pristatė populiarią pasaulyje virėjo specialybę. Lektorės papasakojo, kaip moksleiviai mokosi gaminti ir patiekti kokybiškus užkandžius, šaltus ir karštus patiekalus, desertus ir gėrimus. Jie taip pat įgauna produktų kokybės vertinimo įgūdžius, išmoksta saugiai naudotis technologiniais įrengimais ir organizuoti darbą virtuvėje. Moksleiviai moka parašyti valgiaraštį keliomis kalbomis. Dalis moksleivių atlieka praktiką kitose šalyse: Maltoje, Kipre, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Latvijoje ir Lenkijoje. Pranešėjos akcentavo, kad kiekvienas virėjas turi būti drąsus, išradingas ir kūrybingas.
Dėkojame lektorėms už originalią pamoką, o mokiniams už dalyvavimą.

8a klasės vadovė Vaida Rinkauskienė ir bibliotekininkė Danutė Slavinskienė

 

Žirgų sportas

2b klasėje 2020 gegužės 19 d. per klasės valandėlę svečiavosi mokinio Vėjo mama Ieva. Ji papasakojo apie savo darbą. Ieva dirba trenere Žirginio sporto klube „Utenos žirgynas“. Vaikai išgirdo jos įdomų pasakojimą apie žirgyną Joneliškio kaime. Trenerė rodė žirgų nuotraukas, video, pasakojo, kaip vyksta treniruotės. Visi suprato, kad treneriu gali būti žmogus, kuris turi daug žinių apie žirgus, juos myli, yra kantrus, jautrus, dėmesingas, ištvermingas, reiklus, drąsus, sportiškas. Tokia yra trenerė Ieva, Vėjo mama.

Pradinio ugdymo mokytoja
Loreta Januškevičienė

 

Valstybės tarnautojo profesija

2020 m. vasario mėnesį 3a klasės mokinio Augusto mama Miglė Sabaliauskienė, dirbanti Utenos „Sodroje“, papasakojo trečiokams apie valstybės tarnautojo profesiją. Žaisdami žaidimą „Mokesčiai“ vaikai sužinojo, iš kur „Sodra“ turi pinigų išmokėti pensijoms bei socialinėms pašalpoms. Taip pat mokiniai sužinojo kaip paskirstomas žmogaus atlyginimas, diskutavo kodėl žmonės dirba, kokios vertybės turi įtakos karjeros kelio pasirinkimui. Kad galėtų planuoti savo ateitį, dovanų trečiokai gavo po tušinuką ir užrašų knygelę.

Pradinio ugdymo mokytoja
Aldona Guobužienė

 

Šokolado galia

2019 m. gruodžio 12 dieną dalis Vyturių progimnazijos moksleivių lankėsi Vilniaus šokoladinėje. Edukacijos vadovas papasakojo, kaip būdamas paauglys padėjo savo tėčiui gaminti šokoladinius pyragėlius. Iš pradžių jaunuolis šokoladą suvalgydavo, bet pamažu darbas pradėjo patikti, gamybos procesas įsibėgėjo ir dabar vyras džiaugiasi klestinčiu savo verslu.
Mokiniai edukacinės programos metu susipažino su konditerio profesija, matė, kaip tirpinamas ir stingdomas šokoladas, turėjo progą patys pasigaminti pyragėlių. O tie, kas geriausiai atsakė į klausimus, gavo šokoladinių dovanų.

Lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Snieganė

 

Pamoka netradicinėje aplinkoje

Penktadienį, lapkričio mėn. 29 d., 5a klasės mokiniai lankėsi Utenos rajono atliekų centre. Vyko gamtos mokslų pamoka, kurios tema „Atliekų tvarkymo būdai“.

Mokinių mintys grįžus iš Utenos rajono atliekų centro:

Būdama URAC pamačiau įdomių mechanizmų, kurie rūšiuoja atliekas. Mačiau rūšiavimo procesą. Sužinojau, kaip perdirbamos atliekos. Praplėčiau savo akiratį. Buvo įdomu. Tikiuosi tokių pamokų bus ir daugiau.

Laurinavičiūtė Ema

Sužinojau, kad į URAC per vieną dieną atveža 100 t šiukšlių.
Mačiau, kaip rūšiuojamos šiukšlės. Sužinojau, kad yra du rūšiavimo būdai: mechaninis ir automatinis.

Samanta Paukštytė

Utenos atliekų rūšiavimo centre pamačiau, kur atkeliauja mūsų visų išmestos šiukšlės. Nustebau, kad jų labai daug. Mačiau, kad šį darbą atlieka ne tik žmonės, bet ir speciali įranga. Daug darbų yra kompiuterizuota. Nustebau, kad čia yra tvarkinga.

Gabrielius Tyla

Biologijos mokytoja Valda Bikutė

 

Labai įdomu, kur dirba mūsų tėveliai

2019 m. spalio 23 dieną 4a klasės mokinio Nikolo mama Anna Maknienė pakvietė mus susipažindinti su Utenos regioninio profesinio mokymo centru. Nikolo mama ten dirba ekonomikos mokytoja. Ketvirtokai apžiūrėjo mechanikų, stalių, statybininkų, kirpėjų, siuvėjų, pardavėjų mokymo erdves. Patys pabandė klijuoti plyteles, kirpėjų kėdėse daryti šukuosenas.

Pradinio ugdymo mokytoja Rita Zakarauskienė

 

Ir mažas miestelis gali būti traukos centru

2019 m. spalio 16 d. 6b klasės mokiniai vyko į Mindūnus. Aplankėme A. Truskausko medžioklės muziejų ir susipažinome su skirtingų kontinentų gyvūnais. Sužinojome, kad norint sumedžioti retą gyvūną, medžiotojas turi gauti leidimą-licenciją. Kartais už ją reikia mokėti ir ne vieną tūkstantį eurų. Aplankėme senovinės žvejybos muziejų. Susipažinome su žvejybos įrankiais. Dalyvavome edukacinėje pamokoje „Žvakių liejimas“. Susipažinome su senoviniais žvakių liejimo būdais ir patys pasigaminome po dvi žvakes. Aplankėme Mindūnų apžvalgos bokštą ir Baltųjų Lakajų ežerą. Sužavėjo XVII a. iš skaldyto akmens statyta Stirnių kaimo bažnyčia. Nepamiršome ir Mindūnų parduotuvės. Ledai buvo labai skanūs. Su gera nuotaika grįžome į mokyklą.

6b klasės mokinys Ugnius Žilinskas

 

 

Pirmokų išvyka į Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centrą

2019 m. spalio 16 dieną 1a klasės mokiniai lankėsi Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centre. Apžiūrėjo keramikos būrelio „Molio magija“ mokinės Karinos Petraitytės taikomosios dekoratyvinės keramikos darbų parodą. Užimtumo centro direktorė Edita Kanapeckienė papasakojo, kad būrelyje vaikai ir jaunuoliai susipažįsta su molio plastika, išbando įvairias lipdymo technikas, formas, faktūras. Mokosi keramikos darbus tonuoti, glazūruoti. Būrelio dalyviai pasigamina savo rankų darbo keramikinius darbelius, suvenyrus, kuriuos dovanoja artimiesiems, puošia namų interjerą

Pradinio ugdymo mokytoja Regina Rimkienė