Apie ugdymą karjerai

Paskelbimo data Peržiūros: 1373

Žirgų sportas

2b klasėje 2020 gegužės 19 d. per klasės valandėlę svečiavosi mokinio Vėjo mama Ieva. Ji papasakojo apie savo darbą. Ieva dirba trenere Žirginio sporto klube „Utenos žirgynas“. Vaikai išgirdo jos įdomų pasakojimą apie žirgyną Joneliškio kaime. Trenerė rodė žirgų nuotraukas, video, pasakojo, kaip vyksta treniruotės. Visi suprato, kad treneriu gali būti žmogus, kuris turi daug žinių apie žirgus, juos myli, yra kantrus, jautrus, dėmesingas, ištvermingas, reiklus, drąsus, sportiškas. Tokia yra trenerė Ieva, Vėjo mama.

Pradinio ugdymo mokytoja
Loreta Januškevičienė

Valstybės tarnautojo profesija

2020 m. vasario mėnesį 3a klasės mokinio Augusto mama Miglė Sabaliauskienė, dirbanti Utenos „Sodroje“, papasakojo trečiokams apie valstybės tarnautojo profesiją. Žaisdami žaidimą „Mokesčiai“ vaikai sužinojo, iš kur „Sodra“ turi pinigų išmokėti pensijoms bei socialinėms pašalpoms. Taip pat mokiniai sužinojo kaip paskirstomas žmogaus atlyginimas, diskutavo kodėl žmonės dirba, kokios vertybės turi įtakos karjeros kelio pasirinkimui. Kad galėtų planuoti savo ateitį, dovanų trečiokai gavo po tušinuką ir užrašų knygelę.

Pradinio ugdymo mokytoja
Aldona Guobužienė

Šokolado galia

2019 m. gruodžio 12 dieną dalis Vyturių progimnazijos moksleivių lankėsi Vilniaus šokoladinėje. Edukacijos vadovas papasakojo, kaip būdamas paauglys padėjo savo tėčiui gaminti šokoladinius pyragėlius. Iš pradžių jaunuolis šokoladą suvalgydavo, bet pamažu darbas pradėjo patikti, gamybos procesas įsibėgėjo ir dabar vyras džiaugiasi klestinčiu savo verslu.
Mokiniai edukacinės programos metu susipažino su konditerio profesija, matė, kaip tirpinamas ir stingdomas šokoladas, turėjo progą patys pasigaminti pyragėlių. O tie, kas geriausiai atsakė į klausimus, gavo šokoladinių dovanų.

Lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Snieganė

Pamoka netradicinėje aplinkoje

Penktadienį, lapkričio mėn. 29 d., 5a klasės mokiniai lankėsi Utenos rajono atliekų centre. Vyko gamtos mokslų pamoka, kurios tema „Atliekų tvarkymo būdai“.

Mokinių mintys grįžus iš Utenos rajono atliekų centro:

Būdama URAC pamačiau įdomių mechanizmų, kurie rūšiuoja atliekas. Mačiau rūšiavimo procesą. Sužinojau, kaip perdirbamos atliekos. Praplėčiau savo akiratį. Buvo įdomu. Tikiuosi tokių pamokų bus ir daugiau.

Laurinavičiūtė Ema

Sužinojau, kad į URAC per vieną dieną atveža 100 t šiukšlių.
Mačiau, kaip rūšiuojamos šiukšlės. Sužinojau, kad yra du rūšiavimo būdai: mechaninis ir automatinis.

Samanta Paukštytė

Utenos atliekų rūšiavimo centre pamačiau, kur atkeliauja mūsų visų išmestos šiukšlės. Nustebau, kad jų labai daug. Mačiau, kad šį darbą atlieka ne tik žmonės, bet ir speciali įranga. Daug darbų yra kompiuterizuota. Nustebau, kad čia yra tvarkinga.

Gabrielius Tyla

Biologijos mokytoja Valda Bikutė

Labai įdomu, kur dirba mūsų tėveliai

2019 m. spalio 23 dieną 4a klasės mokinio Nikolo mama Anna Maknienė pakvietė mus susipažindinti su Utenos regioninio profesinio mokymo centru. Nikolo mama ten dirba ekonomikos mokytoja. Ketvirtokai apžiūrėjo mechanikų, stalių, statybininkų, kirpėjų, siuvėjų, pardavėjų mokymo erdves. Patys pabandė klijuoti plyteles, kirpėjų kėdėse daryti šukuosenas.

Pradinio ugdymo mokytoja Rita Zakarauskienė

Ir mažas miestelis gali būti traukos centru

2019 m. spalio 16 d. 6b klasės mokiniai vyko į Mindūnus. Aplankėme A. Truskausko medžioklės muziejų ir susipažinome su skirtingų kontinentų gyvūnais. Sužinojome, kad norint sumedžioti retą gyvūną, medžiotojas turi gauti leidimą-licenciją. Kartais už ją reikia mokėti ir ne vieną tūkstantį eurų. Aplankėme senovinės žvejybos muziejų. Susipažinome su žvejybos įrankiais. Dalyvavome edukacinėje pamokoje „Žvakių liejimas“. Susipažinome su senoviniais žvakių liejimo būdais ir patys pasigaminome po dvi žvakes. Aplankėme Mindūnų apžvalgos bokštą ir Baltųjų Lakajų ežerą. Sužavėjo XVII a. iš skaldyto akmens statyta Stirnių kaimo bažnyčia. Nepamiršome ir Mindūnų parduotuvės. Ledai buvo labai skanūs. Su gera nuotaika grįžome į mokyklą.

6b klasės mokinys Ugnius Žilinskas

Pirmokų išvyka į Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centrą

2019 m. spalio 16 dieną 1a klasės mokiniai lankėsi Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centre. Apžiūrėjo keramikos būrelio „Molio magija“ mokinės Karinos Petraitytės taikomosios dekoratyvinės keramikos darbų parodą. Užimtumo centro direktorė Edita Kanapeckienė papasakojo, kad būrelyje vaikai ir jaunuoliai susipažįsta su molio plastika, išbando įvairias lipdymo technikas, formas, faktūras. Mokosi keramikos darbus tonuoti, glazūruoti. Būrelio dalyviai pasigamina savo rankų darbo keramikinius darbelius, suvenyrus, kuriuos dovanoja artimiesiems, puošia namų interjerą

Pradinio ugdymo mokytoja Regina Rimkienė

UGDYMO KARJERAI PLANAS 2019-2020 m.m.