Mokytojai su mokiniais lankėsi Bulgarijoje

Parašyta 2019-11-28 Peržiūros: 472

Pirmadienis.
Lėktuvo skrydis iš Vilniaus į Vieną, kai kam buvo pirmas, įsimintinas ir labai smagus. Lėktuvas šiek tiek vėlavo, todėl Austrijos oro uoste vyko greitojo ėjimo varžybos, kurių finiše laukė kitas lėktuvas. Skrydžio į Sofiją metu, už horizonto palydėjome saulę, o nusileidus ant žemės mus pasitiko naktinė Bulgarijos sostinė. Likusi kelionės dalis tęsėsi dar tris valandas taksi automobiliais. Kelionė prasidėjo autostradomis, o baigėsi kalnuose vingiuotais ir painiais serpentinais. Visi keliautojai su gera nuotaika apie 22 val. įsikūrė nuostabiame Bulgarijos Devin kurortinio miestelio viešbutyje.

Anglų kalbos mokytoja Rima Paukštienė ir

muzikos mokytojas Linas Vaitiekėnas

Antradienis
Rytas, kontinentiniai pusryčiai restorane, 15 min kelionė taksiuku link Grohotno miestelio mokyklos. Šiame turkiškame miestelyje (miestelio daugumą sudaro etniniai turkai) susipažinome su kitais projekto dalyviais ir dalyvavome bendrose veiklose. Dalis vaikų mokėsi bulgarišką dainą „Šypsenėlė“, kiti skubėjo į IT kabinetą susipažinti su Scratch programavimo pagrindais. Mokytojai pasidalinę IT technologijų patirtimis savo šalyse, atliko loginę užduotį – dėliojo projekto partnerių šalių kontūrų dėlionę. Užbaigę veiklas išskubėjome į mokyklos sporto aikštelę, kur vyko draugiškos tarptautinės krepšinio, tinklinio ir futbolo rungtynės. Po sporto pasimėgavę tradiciniais bulgarų patiekalais išskubėjome į priėmimą pas Devin miestelio merą. Miestelio centre aplankėme vandens atrakcionų parką, apžiūrėjome restorane unikaliai kepamą aviną, atsigėrėme mineralinio vandens iš miestelio centre tekančių šaltinių. Dienos programą užbaigėme pasivaikščiojimu po naktinį Deviną, o viešbutyje pasinėrėme į viešbučio teikiamus SPA malonumus: karštus mineralinio vandens baseinus, pirtis, sūkurines vonias. Po maudynių buvo patiekta labai skani vakarienė restorane, desertui saldus miegas minkštuose viešbučio pataluose.
Trečiadienis
Saulė ir kalnai mus pasitiko pasislėpę debesyse. Papusryčiavę ir pasivaikščioję po miestelį, didžiuliu autobusu nudardėjome aukštyn į kalnus, kur buvome svetingai pasitikti Široka laka nacionalinėje folkloro mokykloje. Čia besimokantys moksleiviai atskleidė Bulgarijos tradicinių šokių ir muzikos grožį ir pakvietė visus kartu pašokti. Po nuostabaus koncerto kilome aukštyn į kalnus iki apskrities centro Smolian. Pasistiprinę ir pasivaikščioję miesto centre, aplankėme miesto planetariumą ir visą valandą keliavome į pačius tolimiausius visatos kampelius.
Grįžę iš kosmoso susitikome su apskrities švietimo vadovais, pasidalinome įžvalgomis ir patirtimi. Bulgarijos nacionalinės televizijos žurnalistai interviu metu domėjosi mūsų projekto eiga ir veiklomis. Vakarop nenuobodžiais serpentinais su gera nuotaika grįžome į Deviną ruoštis ketvirtadienio nuotykiams.
Ketvirtadienis
Ryte kalnai buvo papuošti rūko debesėliais, o mūsų visų kelionė autobusu tris valandas kalnų posūkiais driekėsi iki Plovdiv miesto. Pažintį su miesto senamiesčiu „praturtino“ lengvas lietutis, tačiau tai nesutrukdė patyrinėti miesto turtingo archeologinio sluoksnio (senamiestį reprezentuoja romėnų laikų arenos, amfiteatrai, buvusių didingų rūmų likučiai). Papietavę ir atsisveikinę su senamiesčiu patraukėme link namų kur visų laukė vakarėlis su didžėjumi ir vaišėmis, tačiau... planus sujaukė kelio remontas, todėl beveik dvi valandas laukėme kol kelias vėl bus atidarytas. Smagiai bendraujant kelionė neprailgo, tačiau visų laukiamas vakarėlis buvo atšauktas. Apie 21 val. visi lengvai užkandę kritome į lovas, pailsėti prieš paskutinę dieną Devino miestelyje.
Penktadienis
Rytas lietingas. Mūsų viešbučio restorane vyko šio projekto mokymo ir mokymosi veiklų apibendrinimas, kito šalių partnerių susitikimo planavimas, sertifikatų ir dovanėlių įteikimas. Po pietų su visais atsisveikinę į namus išvyko turkų ir graikų komandos. Pavakary visi išėjome pasivaikščioti po miestelį, ieškoti skanių lauktuvių ir gražių suvenyrų. Vakare turėjome progą pasimėgauti viešbučio teikiamomis SPA paslaugomis.
Šeštadienis
Kalnai pasitiko mus ryte viršūnes paslėpę debesyse. Po ankstyvų pusryčių su kolegomis iš Lenkijos sėdome į autobusą ir nudardėjome link Sofijos. Besigrožint upėmis, tarpekliais, šlaitais ir vingiuotais serpentinais pasiekėme autostradą ir su vėjeliu nuskriejome į Bulgarijos sostinę. Sostinėje įsikūrėme viešbutyje netoli miesto centro. Buvo smagu pasivaikščioti miesto gatvelėmis ir aikštėmis, paragauti gatvėje kepamų kaštonų. Besigrožint Sofijos archeologinėmis ekspozicijomis ir pastatais sutemo, o įsižiebus naktiniam apšvietimui miesto grožis dar labiau atsiskleidė.
Sekmadienis
Darbotvarkė labai paprasta: trumpa naktis, labai sunkus kėlimasis 5 val. ryto ir kelionė į oro uostą. Skrydis Sofija - Viena, Viena - Vilnius buvo su nuotykiais: Sofijos oro uoste Mantės lagaminas Austrijos avialinijų darbuotojams pasirodė per didelis, todėl jį paėmė į lėktuvo bagažinę ir žadėjo nuskraidinti tiesiai į Vilnių kartu su mumis. Vienoje dėl perpildyto lėktuvo į bagažinę buvo paimtas ir mokytojos Rimos lagaminas. Tačiau atvykus į Vilnių mokytojos lagaminas buvo bagažo skyriuje, o Mantės lagaminas dar kažkur keliavo, nes nespėjo kartu su mumis. Šiek tiek nuliūdę dėl nemalonių nuotykių sėdome į automobilį ir atrūkome į Uteną kupini gerų prisiminimų, neišdildomų įspūdžių ir susiradę daug naujų draugų iš Bulgarijos, Rumunijos, Turkijos ir Graikijos.