Edukacinė pamoka muziejuje „Riedėjo, dardėjo diližanai“

Parašyta 2019-06-11 Peržiūros: 114

Birželio 11 d., 5a klasės mokiniai, lydimi mokytojų A. Ovčinikovos, G. Šerlatienės ir R. Rimkienės, aplankė Utenos kraštotyros muziejų, kuriame dalyvavo edukacinėje pamokoje „Riedėjo, dardėjo diližanai“. Muziejaus rūsyje, kuriame vyko pristatymas, mokiniai turėjo galimybę nusikelti į XIX amžių. Pamokoje sužinojo kas yra traktas. Susipažino su netradiciniais matavimo vienetais – sieksniais, varstais. Mokėsi apskaičiuoti kelio ilgį, plotį kilometrais. Sužinojo kas yra diližanai, karietos, furgonai, tarantasai. Edukcijos vadovė parodė, kaip atrodė pašto pastatai, kur juos galima pamatyti šiandien. Paaiškino kaip optinio telegrafo pagalba buvo siunčiamos žinutės. Mokiniai sužinojo, kad iki šiol senoviniai telegrafai yra išlikę tik Sankt Peterburge ir Utenoje.
Manome, kad tokios išvykos naudingos, nes tiesiogiai prisiliečiame prie savo krašto istorijos.

Video matysite čia>>>

5a klasės mokinės: E. Petrulionytė, A. Matelionytė, P. Gečiauskaitė