Klaida

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /2019_naujienos/2019-05-28_2A_klase_Anyksciuose is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Pažintinė 2a klasės išvyka į Anykščius

Parašyta 2019-06-03 Peržiūros: 454

2a klasės mokiniai mokslo metus užbaigia turiningai. Gegužės 28 d. vykome į Anykščius. Pirmiausiai aplankėme Siauruko muziejų. Siaurukas – taip visų meiliai vadinamas Aukštaitijos siaurasis geležinkelis. Tai vienas didžiausių ir unikaliausių kultūros paveldo objektų Lietuvoje. Šimtametės Anykščių geležinkelio stoties komplekse įsikūrusiame Siauruko muziejuje eksponuojamas garvežys „Kukuška“, vagonas, kuriuo į Sibirą vežė žmones, kiti siaurojo geležinkelio riedmenys, įvairios ryšio bei signalizavimo priemonės. Stotyje – laukiamojo salė, tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinetas. Vaikai turėjo progą pasimatuoti geležinkelininkų kepures. Daugiausia teigiamų emocijų suteikė pasivažinėjimas rankine drezina.
Vėliau aplankėme Arklio muziejų Niūronyse. Arklio muziejuje – ne tik senoviškos žemės darbų ir transporto priemonės, bet ir unikalūs drožinių rinkiniai, karybos ekspozicija. Lankėmės kalvėje, kalvis parodė savo darbo įrankius, kalė geležį.
Sekantis sustojimas prie Liudiškių kalvos. Čia aukštai iškilęs „Laimės žiburys“. „Laimės žiburys“ – lietuvių literatūros klasiko J. Biliūno kapas ir paminklas.
Pasisvečiavome ir J. Biliūno tėviškėje. Čia prisiminėme skaitytus kūrinius apie Brisių ir baltą katytę. Mokiniams labai patiko senovinė pirkia ir senoviniai rakandai. Kieme prie kryžiaus vaikai buvo palaiminti.
Turininga išvyka praplėtė mokinių žinias apie žmonių gyvenimo būdą senovėje ir suteikė daug teigiamų emocijų.

Pradinio ugdymo mokytoja Aldona Guobužienė

{gallery}/2019_naujienos/2019-05-28_2A_klase_Anyksciuose{/gallery}