Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
Mokyklu aprupinimas priemonem

Erasmus+ LELETO leidinys

Nuorodos

 

 

 

 

 

 

smm

Utenos jaunimo1

Svietimo centras

emokykla 

LM

NSA 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuo 2015-01-01

Vyturiukai švenčia Helovyną

Parašyta 2018-11-02 Peržiūros: 191

Helovyno (Halloween) šaknys glūdi senovėje švęstų naujųjų metų bei mirusiųjų šventėse. 800 mūsų eros metais krikščionių bažnyčia šią šventę pavadino Visų šventųjų diena ir leido ją oficialiai švęsti lapkričio 1 d. Taigi žmonės ir toliau galėjo švęsti įprastą šventę tik kitu pavadinimu. Tą dieną būdavo laikomos mišios ir jos buvo vadinamos Visų šventųjų mišiomis. Šios šventės metu vaikai dėvi specialius kostiumus ir vaikšto po namus, sakydami: „Vaišės arba pokštas“ (trick-or-treat). Daugelis iš moliūgų išsiskaptuoja žibintus. Halloween'o šventės metu ne tik vaišinamasi, bet ir užsiiminėjama būrimu, baisių istorijų apie raganas ir vaiduoklius pasakojimais ir pan.
Ankstyvą ūkanotą, tamsų Helovyno šventės rytą įvairiais kostiumais pasipuošusius mokinius ir mokytojus mokyklos erdvės pasitiko išpuoštos išskaptuotais pūstažandžiais moliūgais, jaukumą ir šilumą skleidžiančiomis žvakių švieselėmis. Šventės dvasią stiprino mokinių daryti voratinkliai, vorai, pelės, šikšnosparniai, laidojimo vietų fragmentai. Mokyklos koridoriuose sklandė vaiduokliai, kuriuos labai kūrybingai padarė 5-8 klasių mokiniai. Koks Helovynas be būrėjų. Eilė norinčiųjų sužinoti savo ateitį būriavosi prie dviejų būrėjų kabinetų. Didžiausio dėmesio šventėje sulaukė siaubo kambarys, laukęs lankytojų kiekvienos pertraukos metu. Į siaubo kambarį mokiniai ėjo įsigiję bilietus, už surinktus pinigėlius mokyklos tarybos atstovai pirks maisto, žaisliukų bei kilimėlių gyvūnų prieglaudos gyventojams.
Daugelis mokinių apsilankė ir šventės metu veikusiame bufete, kuriame mokyklos tarybos narės prekiavo „ypatingais“ gėrimais ir patiekalais.
Helovyno šventę organizavo Mokinių tarybos nariai ir savanoriai. Jų iniciatyva spalio mėnesį taip pat vyko penktokų krikštynos. Tarybos nariai ir savanoriai pagalbą teikė minint mokytojų dieną.
Džiaugiamės Mokinių tarybos narių ir savanorių kūrybiškumu, energingumu ir puikiu komandiniu darbu.


Mokinių tarybos kuratorės Ramunė Sabaliauskienė ir Rima Paukštienė