Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai mokykloje

Parašyta 2018-05-02 Peržiūros: 242

1a klasės mokiniai buvo pakviesti į Abėcėlės šventę. Mažuosius skaitytojus linksmino iš knygelių atvykę veikėjai. Daktaras Aiskauda ir Liūtas papasakojo vaikams, kaip reikia elgtis su knygelėmis. Bibliotekoje Abėcėlės fėja įteikė pažymėjimus. Bibliotekininkė pasveikino visus pirmokėlius ir palinkėjo skaityti knygas.

Mokyklos bendruomenės projekto „Įsimintiniausia vaikystės knyga“ metu mokytojai, darbuotojai, mokiniai spalvoto popieriaus juostelėse įrašė pamėgtos knygos pavadinimą ir savo vardą. Vėliau juostelės (o jų virš 400!) sunertos į girliandą. Ši girlianda papuošė II aukšto koridorių. Projekto dalyviai, t.y. kiekvienas iš mūsų, turėjome galimybę mintimis grįžti į vaikystę ir prisiminti knygą, kuri mums buvo ypač svarbi, įdomi ir mylima. Geru žodžiu minėjome artimus žmones, kurie mums įteikė tą knygelę, skaitė mums prieš miegą, ar sergant. Prisiminimai leido vėl patirti tas emocijas, kurios kaskart užplūsdavo knygelę vartant, skaitant, grožintis iliustracijomis.
Trečiadienio pavakarę vyko pažintinė ekskursija po miestą „Knygynai Utenoje“. Dalyvaujantys šiame edukaciniame pasivaikščiojime sužinojo, kad Utenoje per pastarąjį šimtmetį veikė daugiau negu 15 knygynų, aplankė 12 vietų, kur vienu ar kitu laikotarpiu knygynai buvo įsikūrę, išsiaiškino, kokios draugijos vardu buvo platinamos pirmosios knygos Utenoje, kur įkurtas pirmasis Utenos knygynas ir biblioteka, kokiais pinigais už knygas ir laikraščius atsiskaitydavo pirkėjai 1918m.-1922m., koks likimas ištiko „Žibintą“, kas yra „Kogiz“ ir kitas įdomybes. Ekskursijos metu demonstruojant ir aptariant senąsias knygynų nuotraukas aktyviai talkino aštuntokai Tomas, Rusnė, Karolis, Nedas ir Benas.
Dėkojame visiems įsijungusiems į renginius ir juose dalyvavusiems!

Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė
Tikybos mokytoja Roma Jančauskienė

Būsimos pirmokų mokytojos

2020 02 17 Busimos pirmoku mokytojos

Dronų penktadienis

Mūsų mokykloje kiekvieną penktadienį per ilgąją pertrauką skraido dronai. Visus norinčius kviečiu prisijungti ir pabandyti.

Robotikos būrelio vadovas Linas Vaitiekėnas

 

Elektroninis dienynas
Pamokų laikas

Vyturio leidykla