TŪM

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos II“

crop 535x217 tum horizontaluslt 00 fichier de reproduction next generation eu posNaujos kartos LT 

Dirbame su Lions Quest

Lions Quest

UNIVERSALUS MOKYMO(SI) DIZAINAS

 

Projektas „MOKYKLŲ APRŪPINIMAS GAMTOS IR TECHNOLOGINIŲ MOKSLŲ PRIEMONĖMIS“


Mokyklu aprupinimas priemonem

 Projektas „Kokybės krepšelis“

Kuriame Lietuvos ateitį 2014 2020

Erasmus+ LELETO leidinys

Nuorodos

 

 

 

 

 

 

logo text 1080 

 Pilietiškumo mokykla LOGO

smm

Utenos jaunimo1

UVSB

Svietimo centras

Emokykla 

LM

NSA 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuo 2015-01-01

Ar galima išmokti pilietiškumo?

Parašyta 2018-04-25 Peržiūros: 738

Mūsų progimnazijos 8c klasės moksleiviai ir jų auklėtoja Galina Šerlatienė dalyvavo diskusijoje „Ar nepabodo kalbėti apie pilietiškumą?“, vykusioje Utenos kraštotyros muziejaus padalinyje Laisvės kovų muziejuje. Diskusiją moderavo VU istorikas, lektorius dr. Norbertas Černiauskas, aktyviai dalyvavo istorikas, publicistas Antanas Terleckas ir projekto „Misija Sibiras“ vadovė Raminta Kėželytė, šauliai, gimnazijų moksleiviai.

Diskusijoje kalbėta apie tai, ar galima išmokti pilietiškumo, ar įmanoma jį išmatuoti, kas yra pilietinės galios indeksas, ar reikia supriešinti pilietiškumą ir patriotiškumą, ar gali egzistuoti Lietuva ne kaip pilietinė bendruomenė; didėja ar nedidėja jaunimo politinis ir visuomeninis abejingumas.
Jaunieji diskusijos dalyviai atidžiai klausė, svarstė ir turbūt suprato, jog pilietiškumas – tai suvokimas, kad esi valstybės dalis ir daug kas nuo tavęs priklauso. Pilietiškumo iš vadovėlių neišmoksi.
Ši diskusija yra įžanginis projekto „Atiduok tėvynei, ką privalai“, siekiančio sudaryti galimybę kiekvienam moksleiviui pačiam susidurti su istorija, renginys. Aštuntokų dar laukia išvyka į Obelių laisvės kovų istorijos muziejų ir žygis Užpalių krašto partizanų takais.

Lietuvių kalbos mokytoja Regina Zapolskienė