„Rašom! – 2016“ finalas

Parašyta 2016-02-24 Peržiūros: 378

Vasario 24 dieną šeštą kartą vyko nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom! 2016“ finalas. Konkurso finale, iš 4339 darbų, suaugusiųjų grupėje dalyvavo pradinių klasių mokytoja Aldona Belopetravičienė. Nacionalinio dailyraščio konkurso sumanytojo UAB BIURO PASAULIS generalinio direktoriaus Artūro Tumino teigimu, šiuo konkursu siekiama Lietuvoje populiarinti rašymą ranka ir ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Nacionalinio konkurso Rašom komisijos primininkė, Lietuvių kalbos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja akademikė prof. Grasilda Blažienė teigia, kad puoselėti rašymą ranka elektronikos ir klaviatūrų amžiuje yra nepaprastai svarbu. „Manau, kad siekimas rašyti daliai, ugdo daugelį asmens charakterio bruožų: pastabumą, dėmesingumą, susikaupimą, tvarkingumą, estetinį skonį. Šių savybių šiandienos gyvenime labai reikia, nes dėl itin greito gyvenimo tempo ir padidėjusio informacijos srauto jas vis sunkiau išsiugdyti“, – sako G.Blažienė. Visi patekę į finalą buvo apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“, knygomis apdovanojo: Lietuvių kalbos institutas, knygynas „Vaga“, Gintaro Steponavičiaus paramos fondas.
Šeštą kartą šalyje surengtą nacionalinio dailyraščio konkursą organizavo Lietuvių kalbos institutas ir raštinės ir verslo reikmenimis prekiaujanti UAB „BIURO PASAULIS“.