Edukacija „Šventiniai meduoliai“ tradicinių amatų centre „Svirnas“

Parašyta 2023-12-07 Peržiūros: 45

Gruodžio 6 dieną 2a klasės mokiniai lankėsi Utenos tradicinių amatų centre „Svirnas“, kuris vienija Utenos krašto sertifikuotus kasdienių amatų meistrus, tyrinėja bei populiarina tautinį paveldą ir etninės kultūros tradicijas.

Centre mus maloniai sutiko ir šiltai priėmė vadovė Dalia Urbonienė, o vaikus nustebino jauki, nepakartojamais kalėdiniais aromatais dvelkianti aplinka,.Mokiniai įdėmiai išklausė mokytojos Dalios pasakojimo apie tešlos sudėtines dalis, minkymą bei brandinimą advento laikotarpiu, apžiūrėjo netradicines iš vyšnios medienos garsaus drožėjo sukurtas formas ir pradėjo darbus: patepė formas aliejumi, o gavę po gabalėlį savaitę brandintos ir kvapnios meduolių tešlos kantriai formavo šventinius meduolius, šildydami juos savo mažų rankučių šiluma, kruopščiai lygino, susikaupę išėmė iš formos ir dėjo į paruoštas kepimui skardas. Iškepusius meduolius susipakavo ir parsinešė namo.

Vaikai padėkojo mokytojai Daliai. Pilni įspūdžių ir naujų patirčių išskubėjo į mokyklą.

Smagu, kad mokiniai gali susipažinti su ilgametėmis mūsų krašto tradicijomis šiuolaikiškame kontekste ir papildyti savo gyvenimišką patirtį naujais įspūdžiais, nuveiktais darbais.