Policijos pareigūnų profesija

Parašyta 2023-05-25 Peržiūros: 63

Pas 1c klasės mokinius svečiavosi policijos pareigūnė, Jono Pakalnio mama Karolina. Ji papasakojo vaikams apie policijos pareigūnų darbo sritis: kelių eismo priežiūrą, bendruomenės pareigūnus, reaguojančius pareigūnus, pareigūnus atliekančius ikiteisminį tyrimą, pareigūnus, kurie apžiūri įvykio vietą ir pareigūnus, kurie vykdo kriminalinę žvalgybą. Po to vaikai vaidino ekspertus ir juodu guašu tepė savo pirštukus, darė pirštų antspaudus daktiloskopinėse kortelėse, bandė atpažinti koks kiekvieno piršto papiliarinis raštas, t.y. kilpinis, lankinis ar apvalusis. Kai kurie vaikai drįso juodu guašu nusitepti rankų delnus ir pasidaryti delnų antspaudus, po to sekė pietūs valgykloje ir muzikos pamoka su dviejų skonių šokoladiniais pyragais.
Taip pat Jono mama vaikams akcentavo policijos šūkį „Ginti, saugoti, padėti“, skatino vaikus nebijoti kreiptis pagalbos į policijos pareigūnus pasiklydus, kažką pametus ir kitais atvejais. Skatino domėtis ir ateityje pasirinkti policijos pareigūno profesiją.