Tarptautinė vaikų knygos diena

Parašyta 2023-04-13 Peržiūros: 58

Balandžio 2-oji – įžymaus danų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 metų pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šių metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėjas yra IBBY Graikijos skyrius, o pasirinkta tema – „Aš esu knyga, perskaityk mane“. Ir mūsų mokyklos 1-5 klasių mokiniai prisijungė prie gražaus paminėjimo susipažindami su graikų rašytojo Vagelio Iliopoulos ir iliustratorės Photini Stephanidi bendradarbiavimo rezultatais - nuostabiu kūriniu ir plakatu. Netradicinių pamokų metu buvo nusikelta į Daniją ir plačiau pasidomėta žymaus pasakininko gimtine, paklaidžiota rašytojo gimtųjų vietų gatvėmis, kurioms gyvybės įnešėme nuspalvindami jas įvairiausiomis spalvomis. Įvairių veiklų metu klausėmės H. Anderseno žymiausių pasakų, dalinomės skaitymo įspūdžiais. Smagu buvo visiems drauge pabūti ir pajusti vaikiškos knygos galią, kuri ne tik pradžiugina kiekvieną, bet ir pasitelkdama supratimą ir toleranciją suburia visus - ir didelius, ir mažus.