Kur Žaliaduonių gegužės lakiota...

Parašyta 2023-04-05 Peržiūros: 63

Kovo 31 dieną 5a klasės mokinės Gabrielė Kaleckaitė, Miglė Sinkevičiūtė, Saulė Leleivaitė, 8a klasės mokinė Arminta Paškauskaitė ir lietuvių kalbos mokytoja Regina Bernotienė dalyvavo šventėje-skaitymuose „Kur Žaliaduonių gegužės lakiota“, Utenos Kraštotyros muziejaus padalinyje, Antano ir Motiejaus Miškinių literatūrinėje-etnografinėje sodyboje. Mokiniai skaitė savo išmoktus tekstus bei klausėsi ir kitų Aukštaitijos regiono miestų mokinių skaitymų. Taip pat renginyje skambėjo moksleivių ansamblio „Beržynėlis“ sutartinės. Pasak A. ir M. Miškinių literatūrinės-etnografinės sodybos muziejininkės Rimantos Gaidienės, šaunus aukštaičių būrys auga „Žaliaduonių gegužės“ žemėje, kaip įtaigiai, jausmingai, jautriai Miškinių seklyčioje skambėjo jųjų žodis, kokį aukštaitišką spaudą tam žodžiui uždėjo „Beržynėlio“ atliekamos mūsų krašto sutartinės!..“
Renginys buvo šiltas ir jaukus. Mokiniai ir mokytoja džiaugėsi nauja patirtimi bei puikiai praleistu penktadieniu.