Kada padangė žemėn nusileidžia

Parašyta 2023-02-09 Peržiūros: 71

Nuo senų laikų iki šių dienų lietuvių kultūroje yra vertinamas tiek lino augalas, tiek audiniai iš lino. Vasario 3-ąją ir mes paminėjome linų dieną. Mokytojos supažindino mokinius su lino keliu nuo sėklytės iki pluošto. Per technologijų pamoką aštuntokai sužinojo apie linų panaudojimą buityje, maistui ir vaistams. Per tikybos pamokas mokiniai aptarė lino reikšmę senovės baltų pasaulėžiūroje ir Biblijos istorijose.

Bibliotekoje veikė paroda „Kada padangė žemėn nusileidžia“, kurioje buvo eksponuojami lininiai rankdarbiai: austi rankšluosčiai, siuvinėtos staltiesės, nertos servetėlės, kepuraitės, palaidinės. Šiuos rankdarbius atnešė mūsų mokyklos bendruomenės nariai. Parodos lankytojai galėjo įsitikinti audinių švelnumu ir rankdarbių dailumu.

Mokiniai lietė lino sėklas, galvojo palyginimus lino žiedo spalvai, minė mįsles apie linus. O didžiausio susidomėjimo sulaukė senovinis medinis lygintuvas! Suprasti, kaip jis „veikia“ ir lyginti tapo tikru iššūkiu, suteikusiu dalyviams daug smagių emocijų!