Jubiliejinė 20-oji Europos kalbų diena

Parašyta 2022-09-29 Peržiūros: 127

Rugsėjo 26-oji - Europos kalbų diena. Šią dieną visa Europa švenčia jau nuo 2001 metų. Šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje.
Kaip kiekvienais metais mūsų progimnazijoje irgi vyko renginiai, skirti Europos kalbų dienai. Mokinių savivaldos atstovai mokyklos bendruomenę savo gamintu plakatu kvietė paminėti Europos kalbų dieną, skaityklos vedėja, būrelio „Knygų mylėtojų klubas“ vadovė, kartu su būrelio nariais surengė parodą, užsienio kalbų mokytojos organizavo žaidimus, grupinius projektinius darbus, kurių metu mokiniai, naudodamiesi vertėjo programa, vertė žodžius į pasirinktą kalbą, piešė valstybių vėliavas. Mokiniai dalyvavo viktorinose temomis „Atspėki kalbą“ ir „Kokiame Europos mieste esu?“. Viktoriną apie Europą surengė ir atvykusi „Europe Direct“ vadovė Dainora Norkūnienė, kuri įteikė mokiniams prizus. Lietuvių pamokos vyko netradicinėje erdvėje, Utenos kraštotyros muziejuje, kur mokiniai dalyvavo internetinėje edukacinėje programoje „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“.