Advento paslaptys

Parašyta 2021-12-22 Peržiūros: 174

Kas yra Adventas, kokia keturių Advento savaičių prasmė, kokių reikalavimų ir draudimų turime laikytis, ko galime tikėtis naujaisiais metais? Tai klausimai, į kuriuos atsakymų Utenos kraštotyros muziejuje ieškojo 5b klasės mokiniai. Muziejininkė, vyriausioji fondų saugotoja Bronislava Juknevičienė papasakojo, kodėl per Adventą mūsų proseneliai nekirsdavo medžių (nes ten gyveno dvasios), kodėl šiuo laikotarpiu reikia anksti vakare atsigulti (ir vėl kaltos dvasios). Rodė, kaip išdėstyti advento vainiko žvakes, kokia tvarka jas uždegti. Įtraukė mokinius į žaidimą „Žiedo dalijimas“. Mokiniai sužinojo, kaip galima burti su pupelėmis ar kalėdaičiais, kad meilės burtams tinkamos dienos lapkričio 30 ir gruodžio 24. Na, o jeigu nori, kad burtai išsipildytų, tuomet reikia suvalgyti nelabai skanų druskos, pipirų ir kitų produktų mišinį.
Edukacija praėjo greitai. Kiti lankytojai pradėjo nerimauti už durų, o penktokai vis dar turėjo klausimų. Nors ne visos Advento paslaptys buvo atskleistos užsiėmimo metu, bet jų skaičius po šios užsiėmimo sumažėjo.

5b klasės vadovė Vita Pimpienė