Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Parašyta 2021-09-24 Peržiūros: 211

Ilgiau nei dešimtmetį gyvuoja iniciatyva „Atminties kelias“, skirta pagerbti Lietuvos žydų holokausto aukoms. Kasmet joje dalyvauja ir mūsų mokyklos mokiniai.

Rugsėjo 23 d. 6b klasės mokiniai lankėsi Utenos žydų genocido aukų kapinėse Skaistašilio miške. Prie paminklo šeštokai padėjo po atminimo akmenėlį su užrašytais vietovių pavadinimais: Leliūnai, Molėtai, Vyžuonos, Utena, Tauragnai, Užpaliai, Anykščiai. Tai Utenos regiono miesteliai, iš kurių į Skaistašilio mišką 1941 m. vasarą buvo atvaryti ir nužudyti būriai žmonių.

Mokiniai suklusę žvalgėsi aplink, atsargiai vaikščiojo takeliais tarp kapų, tyliai klausėsi pasakojimo ir kėlė klausimus. O klausimų šįkart buvo daugiau nei atsakymų.

Tikybos mokytoja
Roma Jančauskienė