Laisvės gynėjų dienos paminėjimas

Parašyta 2021-01-14 Peržiūros: 342

30 metų praėjo nuo įsimintinų Sausio 13-osios įvykių. Mūsų progimnazijos bendruomenė šią dieną paminėjo dalyvaudama akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Pradinių klasių mokiniai piešė degančias žvakutes, neužmirštuoles, klijavo savo darbelius prie langų. Vyresni mokiniai, mokytojai, mokyklos personalas vienybės ir atminimo žvakutes uždegė: kas namuose, kas darbo vietoje. Mokytojai pamokų metu dalijosi tų dienų prisiminimais.
Sausio 14 dieną 7B ir 8A klasių mokiniams vyko virtuali pamoka – parodos „30 sausio žiemų“ pristatymas. Parodą pristatė Lietuvos Valstybės naujojo archyvo archyvaras Darius Gudelis. Svečias papasakojo, kaip vyko parodos kūrimas, kaip buvo renkama informacija, nuotraukos. Rodė ir pasakojo įvairius tragiškų įvykių epizodus, domėjosi mokinių pilietine pozicija, jeigu jie atsidurtų panašioje situacijoje, pasiūlė parengti logotipą, kuriame būtų žodžiai „Sausio 13-ajai 30 metų“. Mokiniams buvo pateikta keletas klausimų apie pirmųjų savanorių priesaiką, Nacionalinį gelbėjimo komitetą.
Virtualią parodą „30 sausio žiemų“ galima aplankyti čia >>>

Socialinių mokslų mokytojų metodinė grupė
ir bibliotekininkė Danutė Slavinskienė