Pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių konferencija „Senų daiktų istorijos“

Parašyta 2020-02-17 Peržiūros: 66

3a klasės mokinys Kajus Eismantas su seneliais dalyvavo Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriuje vykusioje konferencijoje „Senų daiktų istorijos“. Konferencijos tikslas – skatinti mokinius geriau pažinti Lietuvos etnokultūrinį paveldą, daugiau sužinoti apie savo šeimos, giminės praeitį.
Mokiniai pasakojo apie jau pamirštus istorinius senelių ir prosenelių daiktus, senovinius muzikos instrumentus, meno dirbinius, šeimos relikvijas. Kajus Eismantas su močiute Vida pristatė savo prosenelės Elenos verpimo ratelį. Močiutė papasakojo ilgą vilnos kelią iki ratelio. Kajus padeklamavo eilėraštį „Močiutės ratelis“, supažindino iš kokio medžio buvo gaminami verpimo rateliai, iš kokių dalių jis sudarytas, kaip senovėje vadinosi, kas juo naudojosi. Dalyviai grožėjosi senelio Alvydo antram gyvenimui prikeltu verpimo rateliu.

Pradinio ugdymo mokytoja Aldona Guobužienė