Laiškai laisvės kovotojams

Parašyta 2019-12-04 Peržiūros: 402

5A klasės mokiniai: Arminta Paškauskaitė, Gabrielius Tyla, Ema Laurinavičiūtė, Austėja Dirmaitė, Aistė Taliūtė, Liepa Marija Bačauskaitė, Dovydas Gaučys, Augustė Grikienytė, Samanta Paukštytė, Domantas Černius, Oskaras Kanopa dalyvavo projekte „Atiduok Tėvynei, ką privalai“- rašė laiškus partizanams. Projekto „Atiduok Tėvynei, ką privalai“-2 vienas rezultatų – neseniai išleistas sąsiuvinis „Laiškai laisvės kovotojams“. Sąsiuvinyje 23 laiškai, juos rašė 22 žmonės, kurių amžius nuo vienuolikos iki devyniasdešimt penkerių metų. Džiaugiamės, kad laiškai rašyti ir 1949 m. vasario 16 d. LLKS Tarybos posėdyje priimtos Deklaracijos signatarams, ir Juozui Lukšai-Daumantui, ir poetui Broniui Krivickui, ir Vytauto apygardos partizanų vadui Vincui Kauliniui-Miškiniui, ir mūsų krašto partizanams: Antanui Kraujeliui, Broniui Tylai, Algirdui Raškevičiui, ir neatpažintiems partizanams. Knygelė bus naudojama edukaciniams Laisvės kovų muziejaus tikslams.
Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba, Utenos rajono savivaldybė, Utenos kraštotyros muziejus.

Pradinio ugdymo mokytoja Regina Rimkienė