Tarptautinio Erasmus+ projekto „Būrelių karuselė“ partnerių susitikimas Graikijoje. Kelionės dienoraštis

Parašyta 2019-06-21 Peržiūros: 600

Birželio 11-17 dienomis penki mūsų mokyklos aštuntokai Saulė, Austėja, Goda, Dovydas ir Mindaugas lydimi mokytojų Editos Ramelienės ir Rimos Paukštienės dalyvavo antrajame tarptautinio Erasmus+ projekto partnerių susitikime Keramoti mokykloje, Graikijoje.

Pirmoji diena. Mus šiltai sutiko mokyklos mokytojai ir mokiniai. Grožėjomės tradiciniais šokiais ir skanavome mokinių tėvų pagamintais graikiškais patiekalais. Apžiūrėję mokyklą dalyvavome įvairiose veiklose. Labai patiko pamoka nacionaliniame Rytų Makedonijos parke (,,National park of East Macedonia"). Susipažinome su regiono augalija ir gyvūnija.
Antroji diena. Ryte visi susitikome prieplaukoje ir keltu nuplaukėme į Thassos salą. Vedami gido apžiūrėjome Agorą (sugriuvusį Akropolį) ir Graikijos Bizantijos laikų muziejų. Popietę leidome Egėjo jūros paplūdimyje ir šviečiant kaitriai saulei gaivinomės sūriame jūros vandenyje.. Grožėdamiesi jūros horizontu keltu grįžome į draugų namus.
Trečioji diena. Ankstų rytą atsisveikinę su šeimomis, kuriose gyvenome, vykome į Philippi (,,Archeological Area of Philippi”), kur dar daugiau sužinojome apie senovės Graikiją. Vykome į urvus, kuriuose grožėjomės tekančia upe bei stalaktitais. Išalkę ragavome tradicinį Graikijos patiekalą Suvlaki ir atvykome į mūsų viešbutį. Linksmai praleidę vakarą ruošėmės kitai dienai.
Ketvirtoji diena. Atsikėlę ankstų rytą išvykome į Ouranoupolį. Leidomės į kelionę keltu aplink kalnų pusiasalį Athos . Gidas pasakojo apie unikalią vienuolių respubliką, nes pusiasalio šlaituose įsikūrę net 20 Rytų ortodoksų vienuolynų. Pasigrožėję nuostabiais Graikijos vaizdais patys turėjome galimybę pasimaudyti jūroje.
Penktoji diena. Išaušus paskutiniosios dienos rytui visi „Erasmus+” dalyviai susirinko konferencijų salėje, kur dalyvavo iškilmingoje sertifikatų įteikimo ceremonijoje. Vėliau vaikščiojome po Kavalos senamiestį, aplankėme Muhamedo Ali muziejų ir Kavalos miesto gynybinę pilį. Vakare skambant tradicinėms graikiškoms dainoms, leidome paskutinį vakarą drauge.