Geografijos - lietuvių kalbos pamoka „Orų stebėjimai“

Parašyta 2019-06-17 Peržiūros: 116

2019 m. birželio 17 d. pamoka „Orų stebėjimai“ 6a klasės mokiniams vyko Utenos meteorologijos stotyje. Budinti meteorologė papasakojo apie stoties įkūrimą, atliekamus stebėjimus, meteorologinius prietaisus. Pamokos metu mokiniai sužinojo, kad Utenos meteorologijos stotis buvo įkurta 1925 m. spalio1 d. šalia „Saulės“ gimnazijos. 1942 04 29 stotis perkelta į Vilniaus g. Nuo 1970 01 29 stebėjimai atliekami Palijoniškio kaime (dabar Palijoniškio g.). Utenos meteorologijos stotyje užregistruoti net du Lietuvos meteorologiniai rekordai. 1956 m. vasario 1 d. buvo užregistruota žemiausia oro temperatūra Lietuvoje -42,9°C ir 1986 m. birželį didžiausias vėjo greitis 40 m/s. Aukščiausia oro temperatūra Utenoje užregistruota 1994 07 30, kuomet termometro stulpelis rodė +37,5° C. Pamokos metu mokiniai klausėsi, atlikinėjo užduotis, uždavinėjo klausimus. Sugrįžę į klasę apibendrino surinktą informaciją bei dalyvavo viktorinoje. Nugalėtojais tapo Martynos ir Jono komandos, surinkusios vienodą skaičių taškų.

Geografijos mokytoja A.Vitėnienė