TŪM

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos II“

crop 535x217 tum horizontaluslt 00 fichier de reproduction next generation eu posNaujos kartos LT 

Dirbame su Lions Quest

Lions Quest

UNIVERSALUS MOKYMO(SI) DIZAINAS

 

Projektas „MOKYKLŲ APRŪPINIMAS GAMTOS IR TECHNOLOGINIŲ MOKSLŲ PRIEMONĖMIS“


Mokyklu aprupinimas priemonem

 Projektas „Kokybės krepšelis“

Kuriame Lietuvos ateitį 2014 2020

Erasmus+ LELETO leidinys

Nuorodos

 

 

 

 

 

 

logo text 1080 

 Pilietiškumo mokykla LOGO

smm

Utenos jaunimo1

UVSB

Svietimo centras

Emokykla 

LM

NSA 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuo 2015-01-01

×

Klaida

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /2019_naujienos/2019-05-27_ERASMUS+ PROJEKTAS „CHALLENGE - ENGAGE, INVESTIGATE, ACT“ is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

ERASMUS+ projekto „CHALLENGE - ENGAGE, INVESTIGATE, ACT“ dalyvių susitikimas Utenos Vyturių progimnazijoje

Parašyta 2019-06-06 Peržiūros: 811

2019 05 27 logo erasmus plus2019 m. gegužės 26 d. į Uteną sugužėjo 17 mokinukų ir 11 mokytojų iš penkių užsienio šalių: Ispanijos, Lenkijos, Turkijos, Bulgarijos ir Rumunijos.


Gegužės 27 d. Utenos Vyturių progimnazijos bendruomenė pasitiko svečius mokyklos vadovų ir projekto koordinatorių sveikinimais, liaudiškomis mokytojų A. Šimonelienės ir A. Guobužienės vadovaujamo etnografinio ansamblio dainomis, 4a klasės skudutininkų melodijomis bei spektakliu, kurį paruošė 7a klasės mokiniai su bibliotekos vedėja D. Slavinskienė. Lydimi mūsų mokyklos aktyviai į projekto veiklas įsitraukusių 5a klasės mokinukų svečiai apžiūrėjo mokyklos erdves. Svečiai susipažino su robotikos, kūrybiškumo, muzikiniu ir interaktyviuoju klubais. Į virtualios realybės išbandymus ir interaktyvių grindų užduotis įsitraukė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Projekto dalyviai ir Vyturių mokyklos 7a bei 8a klasės mokiniai dalyvavo fizikos pamokoje, kurią vedė fizikos mokytoja R.Datkūnienė, Dalyviai praktinių užduočių metu tyrinėjo šviesos lūžį akies lęšyje, vaizdų susidarymą tinklainėje ir atspindį kaip šviesa patenka į akį. Antroje dienos pusėje svečiai susipažino su tradiciniais lietuviškais patielais bei lavino anglų kalbos ir komandinio darbo įgūdžius smagiai bendraudami boulingo klube, lydimi mokytojų L. Vaitiekėno, R. Paukštienės, E. Ramelienės ir A. Savicko.


Gegužės 28 d. dalyvius pasitiko mokslininko rūbais pasipuošusi knygyno „Pegasas“ darbuotoja, kuri kartu su mokiniais atliko įvairius eksperimentus. Mokykloje mokytoja V. Bikutė, talkinant 7-8 kl. mokiniams, užsienio svečius sudomino įvairiais biologijos eksperimentais mokinių dėmesį išradingumu patraukiančiais pavadinimais „Pakvieskim šokiui razinas“, „Susluoksniuokime skysčius“, „ Pasidarykime dramblių pastą“. Naujai įrengtoje pradinukų STEAM ugdymui skirtoje laboratorijoje projekto dalyviai aktyviai įsitraukė į mokytojos L. Januškevičienės rodomus eksperimentus „Vandens muzika“, „Kibukai“, „Stebuklingas paveikslėlis“. Mokytoja iš Rumunijos vedė interaktyvią muzikinę anglų kalbos pamoką. Atroji dienos dalis prabėgo Molėtų observatorijoje ir Molėtų etnokosmologijos muziejuje, kur projekto dalyviai susipažino su žvaigždžių įvairove, paslaptingu žvaigždėdaros procesu, saulės sistemos planetomis, galaktikomis, kometomis, asteroidais bei kitokiais galaktikos objektais.


Gegužės 29 d. projekto dalyviai aktyviai įsitraukė į veiklas interaktyviame ir robotikos klubuose. Jas vedė mokytojas L. Vaitiekėnas. Vėliau svečiai lankėsi Utenos r. savivaldybėje ir apžiūrėjo Utenos miestą.


Gegužės 30 d. buvo ir vėl kupina bendrų veiklų projekto temomis. Mokytoja iš Rumunijos su mokiniais gamino ir lauke leido raketas (STEAM), Turkų mokytojai, atsivežę pilną lagaminą vabzdžių tyrinėjimui skirtos įrangos, Dauniškio ežero pakrantėje vedė integruotą anglų kalbos ir biologijos pamoką (PBL). Dirbdami grupėse mokiniai stebėjo, piešė, aprašė ir pristatė pievoje pastebėtus įvairius vabzdžius. Ispanų mokytojos dalyvius mokė dainuoti dainą anglų ir ženklų kalbomis. Robotikos būrelio vadovas L. Vaitiekėnas aktų salėje surengė robotų, valdomų planšetiniuose kompiuteriuose įdiegtomis programomis, kovas, kurios sužavėjo ir vaikus, ir suaugusiuosius. O ketvirtadienio vakaras, dalyvių teigimu, atmintyje išlinks ilgam, nes svečiai ir Vyturių mokyklos bendruomenė Sudeikiuose surengė šventę „Tautų vakaras“, kur dainavo tautines dainas ir šoko įvairių tautų šokius, gėrėjosi Alaušo ežero didybe plaukdami plaustu, žaidė futbolą, mėgavosi lauže keptomis dešrelėmis.


Gegužės 31d. Erasmus+ projekto dalyviai aplankė Trakų pilį ir susipažino su Vilniaus miesto istorija bei senamiesčio labirintais.


2019-2020 mokslo metais projekto veiklos ir dalyvių susitikimai partnerių šalyje tęsis. Nekantriai laukiame naujų pažinčių ir įspūdžių.
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projekto koordinatorės Ramunė Sabaliauskienė ir Rima Paukštienė

{gallery}/2019_naujienos/2019-05-27_ERASMUS+ PROJEKTAS „CHALLENGE - ENGAGE, INVESTIGATE, ACT“{/gallery}