Išvyka į Vilnių šeštokės akimis

Parašyta 2014-05-30 Peržiūros: 369

Artėja laukta kelionė į nuostabiausią miestą – Vilnių. Būrelis šeštokų, septintokų, taip pat ir aštuntokų – projekto „Auginkime vieni kitus" dalyvių – stovi prie mokyklos durų ir nekantrauja, kada galės išvykti. Pagaliau susėdame į autobusiuką...

Štai mes jau ir sostinėje. Aplinkui tiek daug pastatų... Ir naujų, ir senų... Jaučiuosi lyg būčiau Vilniuje pirmą kartą. Išlipame prie Aušros vartų. Matome daug bažnyčių ir cerkvių.
Kita stotelė – Bernardinų sodas. Fontanai, gėlės, kalnai – fantastika! Kaip gražu!
Ekskursija tęsiasi. Besiklausydami mokytojos pasakojimo apie senamiesčio architektūrą, žvalgomės į įmantrius statinius ir jų detales. Žingsniuojame net iki Prezidentūros.
Dar viena stotelė – Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčios varpinė. Įėję į varpinės vidų, apžiūrime eksponatus, esančius mažame muziejuje. Didžiulė švytuoklė švytuoja į abi puses.
Liftu kylame beveik iki varpinės viršaus, tačiau iki apžvalgos aikštelės tenka kopti patiems. Atsiveria nepakartojamas vaizdas! Stogai raudoni raudoni... Žmonės atrodo lyg lėlės, o pastatai – lėlių namai. Toks Vilnius tilptų man ant delno.
Po to – edukacinis užsiėmimas Nacionaliniame muziejuje. Lektorė mums pasakoja apie Žalgirio mūšį, matome Žalgirio mūšio maketą, daug vėliavų, riterių šarvų, ginklų.
Kaip gaila, kad kelionė baigėsi, bet žinau, kad dar ne kartą grįšime į Vilnių.

Viktorija Vansevičiūtė
6b klasė