„Arklio Dominyko meilė“, pagal V. V. Landsbergį

Parašyta 2019-04-02 Peržiūros: 630

Kovo 26 dieną progimnazijos pradinių klasių mokiniai žiūrėjo spektaklį „Arklio Dominyko meilė“. Spektaklio tikslas – formuoti vaikų vertybių skalę, ugdyti gerumo, ištikimybės, meilės jausmus. Atmosfera sukūrė jaukią, savitą, labai poetišką nuotaiką, skatino vaikus ne tik šypsotis, bet ir apmąstyti esminius gyvenimo reiškinius, svarbiausias moralines vertybes. Šie dalykai svarbūs ne tik pirmokams, antrokams, bet ir vyresniems vaikams, todėl spektaklis buvo skirtas visiems pradinukams. Patraukli spektaklio forma – lėlės, kostiumų detalės, funkcionali scenografija sužadino mokinių kūrybiškumą, fantaziją. Ar gali Lietuvos laukų arkliukas įsimylėti rugiagėlę? Atrodo – visiška nesąmonė... Bet juk meilė – baisiai paslaptingas jausmas ir ko tik jis neprikrečia... Taip ir arklys Dominykas – visiškai netyčia nejučia įsimylėjo Rugiagėlę. Ir jiems buvo gera kartu, kol neatėjo Šalna. Teko Dominykui keliauti net į Afriką, kad parsineštų iš ten Rugiagėlių vainiką ir pavasarį vėl pasodintų savo Rugiagėlę... Ko tik jis keliaudamas nesutiko: Kupranugarį sutiko, Krokodilą sutiko, Beždžionę, bet nesutiko žirafos ir zebro... Labai jaukus, šiltas, jautrus spektaklis pagal V. V. Landsbergio knygą patiko visiems. Spektaklis interaktyvus – vaikai dalyvavo spektaklio veiksme, buvo skatinami mąstyti ir patarti personažams, galėjo aktyviai reikšti emocijas.

Pradinio ugdymo mokytoja Regina Rimkienė