Pirmokų pagalba žvėreliams

Parašyta 2019-02-20 Peržiūros: 153

Šiemet žiema vaikams – tikras džiaugsmas: daug sniego, spaudžia šaltukas. Tačiau žvėreliams ir paukšteliams žiemos stebuklai tikra bėda. Žvėreliai miške alksta, paukšteliai neturi ko lesti ir prašo vaikų pagalbos. Todėl Vyturių progimnazijos 1b klasės mokytoja Loreta Januškevičienė su mokiniais nutarė pasirūpinti alkanais ir sušalusiais žvėreliais. Tėveliai parūpino bulvių, morkų, kopūstų, duonos, grūdų, kruopų. Mokytoja su vaikais sėdo į mokyklinį autobusiuką ir nuvyko į Skaistašilio mišką.
Eidami pamatė įvairių pėdsakų, nes sniego miške daugiau nei mieste. Vaikai per padidinamąjį stiklą stebėjo pėdas ir bandė atspėti kokio gyvūno. Mokiniai buvo sudominti penktokų pravesta pamoka „Pėdsekystė“ ir buvo susipažinę su įvairių gyvūnų pėdsakais. Jie rado stirnų, kiškių, šernų pėdsakus, o pro medžius pamatė nubėgančią stirną, kurios vaikai ieškojo pro žiūronus. Deja, nepavyko pamatyti. Vaikai matavo sniego gylį, stebėjo medžius. Palygino pušų ir eglių spyglius. Stebėjo atskridusius paukštelius, kurie vaišinosi grūdeliais.
Palikę vaišes miško gyventojams, vaikai vaikščiojo miške, aikštelėje žaidė žaidimą „Kiškiai ir vilkas“. Vaikai linksmi grįžo namo pažadėję ne kartą vėl sugrįžti.

Pradinio ugdymo mokytoja Loreta Januškevičienė