Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Parašyta 2018-09-27 Peržiūros: 142

Utyan, Vizhun, Lelyun, Taragin, Ushpol, Maliat... Ką reiškia šie keisti žodžiai? Turbūt ne kiekvienas pasakys, kad tai – Utenos ir aplinkinių miestelių pavadinimai: Vyžuonos, Leliūnai, Tauragnai, Užpaliai, Molėtai. Būtent taip savo namus gimtąja jidiš kalba vadino šimtmečius čia gyvenę žydai.
Dalyvaudami pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“, skirtoje Lietuvos žydų genocido aukų atminimui, 6b ir 7a klasių mokiniai prisiminė čia įsikūrusių žydų bendruomenių istoriją ir skaudžią jų sunaikinimo tragediją. Šeštokai ir septintokai užrašė ant akmenėlių miestelių pavadinimus jidiš ir lietuvių kalba. Pagerbdami nužudytųjų atminimą, šiuos akmenėlius padėjo prie paminklo žydų genocido aukų kapinėse Rašės miške.

Mokytojos Edita Ramelienė ir Roma Jančauskienė