Gyvoji tradicija

Parašyta 2014-12-02 Peržiūros: 502

Mūsų progimnazijos mokiniai ir mokytojai turėjo progą stebėti folkloro aktorių trupės teatralizuotą gimtosios kalbos pamoką „Gyvoji tradicija“. Pamokos tikslas – aktualizuoti etninės kultūros vertingumą ir supažindinti mokinius su lietuvių tautosaka.
Aktorės sudomino visus netradicine muzikinio spektaklio pateikimo forma, sujungusios senosios lietuvių smulkiosios, pasakojamosios tautosakos bei muzikinio folkloro paveldą – senovines lietuvių liaudies dainas, sutartines, išradingomis teatrinio meno išraiškos priemonėmis.

Kiekvienas tarmiškas pasakojimas virto vaidinimu, o pasakotojai – personažais. Klausytojus žavėjo atlikėjų kostiumai, stilizuoti išlaikant senąsias tradicijas, bei autentiškos lietuvių liaudies kostiumo detalės: naginės, klumpės, karūnos, kaukės, vainikai ir kt.
Mokiniai nejučia įsisuko į aukštaičių ir žemaičių tarmių, patarmių, šnektų ratą: klausėsi tarmiškų pasakojimų, sutartinių, autentiškų dainų, stebėjo scenos vaizdelius, apeigas.