Gruodžio 1-oji - Pasaulinė kovos su AIDS diena

Parašyta 2013-12-20 Peržiūros: 496

Lietuvoje ši diena minima nuo 1991-ųjų metų, siekiant padidinti visuomenės informuotumą apie ŽIV/AIDS. ŽIV yra žmogaus imunodeficito virusas, kuris, patekęs į žmogaus organizmą, pamažu sunaikina imuninę sistemą, saugančią nuo infekcijų.
Pasauline kovos su AIDS diena norima priminti, kad patys žmonės gali apsisaugoti nuo ŽIV infekcijos ir mirties nuo AIDS. Pirmiausia galime ir turime nuolat kalbėti apie AIDS grėsmę.
Šios dienos simbolis – raudonas kaspinėlis – solidarumo su AIDS sergančiais bei ŽIV paveiktais žmonėmis ženklas. Šią dieną paminėjo ir mūsų mokyklos bendruomenė.