Vyturių progimnazija laukia permainų. Permainos bus

Parašyta 2018-03-06 Peržiūros: 578

Šaltinis: http://www.utena.lt/
Vasario 28 d. Utenos Vyturių progimnazijoje lankėsi Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas ir Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas.
Atvykti į progimnaziją savivaldybės atstovus paskatino Vyturių progimnazijos tarybos, tėvų komiteto ir visos bendruomenės kreipimasis dėl progimnazijos pastato remonto. Kreipimesi buvo nurodyta prasta pastato būklė ir išsakytas poreikis progimnaziją remontuoti. Progimnazijos bendruomenė nerimavo, kad neįmanoma atlikti vidaus patalpų remonto, nes dėl nepatvarių išorės sienų blokų siūlių vidaus sienos po kiek laiko vėl ima pelyti, drėkti, dažai – luptis. Bendruomenė taip pat nerimavo dėl senų sudūlėjusių langų, esančių aktų salėje, valgykloje, koridoriuose, tualetuose, sporto salės grindų dangos, kurią būtina atnaujinti. Pakeisti reikia ir senus langus, nes jie nelaiko šilumos, tad klasėse vėsu.
Kad langus būtina keisti, įsitikino ir savivaldybės vadovai, susitikę su progimnazijos bendruomene aktų salėje, kurioje be paltų ir pirštinių sunku buvo išsėdėti. Bet šaltis mokytojų, mokinių tėvelių neišgąsdino: pasikalbėti su Utenos rajono savivaldybės meru ir administracijos direktoriumi apie progimnazijos remontą bendruomenės atstovų susirinko beveik pilna salė.

Pasveikinusi susirinkusiuosius ir pristačiusi svečius progimnazijos direktorė Edita Kadūnienė pasidžiaugė bendruomenės neabejingumu progimnazijos problemoms ir pakvietė tarti žodį merą Alvydą Katiną.
Meras žodžių į vatą nevyniojo: visi Vyturių progimnazijos bendruomenės kreipimesi išdėstyti prašymai bus patenkinti. „Bus atliktas senų medinių langų keitimas plastikiniais ir dalinis lauko sienų bei vidaus sienų remontas. Taip pat numatytas dalinis stogo dangos remontas. Nebus pamirštos ir sporto salės grindys: jų remontas taip pat bus atliktas. Žinau, kad progimnazijos sporto salėje sportuoja ne tik mokinukai, bet ir „Utenio" komandos futbolininkai, jaunesni ir vyresni bendruomenės nariai, tad sporto salės remontas bus vienas iš svarbesnių darbų. Kiek tai kainuos? Atlikti darbų planuojama už 150 tūkst. Eur," – kalbėjo meras.
Šiuos mero žodžius palydėjo gausūs plojimai. Susirinkusiųjų veidus nušvietė šypsenos: pagaliau progimnazijoje patalpos bus suremontuotos ir vaikai galės mokytis šiltoje, jaukioje aplinkoje.
Išklausę Utenos rajono savivaldybės mero, tėveliai pateikė nemažai klausimų. Atsakydamas į klausimą dėl viso progimnazijos pastato renovacijos, meras pabrėžė, kad ji artimiausiu metu nenumatyta, bet Vyturių progimnazija yra pirmoji renovuojamų švietimo įstaigų sąraše.
„Esu girdėjęs įvairių kalbų apie Vyturių progimnazijos uždarymą, – sakė meras. – Tvirtai sakau, kad mokykla nebus uždaroma. Siūlau ir jums neklausyti panašių gandų, nes jie visai neatitinka tikrovės. Prieš keletą metų Utenos rajone kasmet mokinių sumažėdavo apie 400. Dabar – apie 100. Apgailestaudamas sakau, kad dėl mokinių skaičiaus mažėjimo pirmiausia nukentės kaimo mokyklos. Tikiuosi, miesto mokyklų ši tendencija nepasieks".
Tėvelius domino daug kas: jie klausė apie stadiono prie progimnazijos tvarkymo galimybes, Vyturių kvartalo renovaciją, vaikų žaidimų aikštelių atsiradimą, domėjosi net prekybos centrų ir degalinių statybomis mieste. Į daugelį klausimų susirinkusiems atsakė Administracijos direktorius Jonas Slapšinskas.
Atsakydamas į klausimą, kada progimnazija sulauks permainų, meras teigė, kad remonto darbai numatyti vasaros atostogų metu. „Tad jūsų vaikai kitus mokslo metus pradės suremontuotoje ir naujumu šviečiančioje mokykloje."