Olweus smurto ir patyčių prevencijos programos įgyvendinimo aptarimas

Parašyta 2018-02-15 Peržiūros: 213

Šių metų vasario 14 dieną progimnazijos Olweus smurto ir patyčių prevencijos programos koordinacinis komitetas ir Mokymosi ir supervizijų grupės (MSG) vadovai susitiko su programos įgyvendinimo instruktoriumi Henriku Vaicekausku, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktoriumi.

Susitikimo metu išnagrinėta mokinių apklausos, vykusios 2017 metų lapkričio mėnesį, rezultatai. Nors mokiniai teigė, kad dalis jų patiria patyčias mokykloje, tačiau instruktorius atkreipė dėmesį, jog mokyklos rodiklis atitinka šalies vidurkį ir nėra išskirtinis, o tai rodo, kad programa tikrai reikalinga, laukia sutelktas, nuoseklus darbas. Apklausa parodė, kad didžiajai daliai mokinių patinka ir labai patinka mokykla, tačiau progimnazijos siekis – kad visi mokiniai jaustųsi saugūs, noriai eitų į mokyklą, sutartų su kitais mokiniais ir pasitikėtų suaugusiais bei sulauktų reikiamos pagalbos.
Diskusijos metu koordinacinio komiteto nariai ir MSG vadovai pastebėjo, kad ne visi mokiniai, ypač trečiokai, specialiųjų poreikių turintys mokiniai, suprato klausimyno klausimus, todėl yra tikimybė, kad dalis atsakymų nėra tikslūs, bet teksto suvokimo problemų kyla atliekant ir mokymosi metu gautas užduotis.
Kovo mėnesį vyks MSG vadovų ir instruktoriaus susitikimas, kuriame planuojama mokytis, kaip vesti klasių valandėles, kaip pasyviuosius mokinius nukreipti patyčių netoleravimo kryptimi.

Rasa Drungienė
Olweus smurto ir patyčių prevencijos programos koordinatorė