Nacionaliniame Eko dizaino konkurse „KITA FORMA“ Utenos Vyturių progimnazijos mokinių darbas „Paukščiai“ – nugalėtojas

Parašyta 2017-11-30 Peržiūros: 819

Lapkričio 24 dieną, parodų centre „Litexpo“ vykusioje parodoje „Vaikų šalis“ buvo atidaryta tris mėnesius trukusio Eko dizaino konkurso „KITA FORMA“ 2017, geriausių darbų paroda. Parodos svečiai turėjo galimybę ne tik stebėti apdovanojimų ceremoniją, bet ir patys išbandyti eko dizainą kūrybinėse dirbtuvėse. Šio konkurso idėja – parodyti, kaip paprastomis sąlygomis dar kartą panaudoti senus, atsibodusius daiktus, medžiagų likučius ir leisti suprasti, kad tai gali tapti puikiu laiko praleidimu, neatsiejama buities dalimi, gražia interjero detale ar aksesuaru.

Konkursas „Kita forma“ šiais metais sulaukė beveik 1000 nuostabiausių kūrinių iš įvairių Lietuvos kampelių. Komisijai teko tikrai labai sunkus darbas į parodą atrinkti 70 pačių originaliausių, įdomiausių ir gražiausių darbų, o vėliau kiekvienoje amžiaus grupėje paskelbti tik po vieną nugalėtoją. Parodoje, gyvo balsavimo metu nugalėtojus rinko kompetentinga komisija – šių metų konkurso „Kita forma“ ambasadorius Simas Sonkinas – tarp jaunimo plačiai žinomas riedlentininkas, ciklinės gamybos Lietuvoje šalininkas, kuriantis stilingus aksesuarus iš naudojimui nebetinkamų riedlenčių, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos aplinkos apsaugos poskyrio ekologė Ona Motiejūnaitė, VšĮ „Grunto valymo technologijos“ atstovas, bei atliekų prevencijos ir tvarkymo strategijos skyriaus vedėja Jurgita Gaižiūnienė. VšĮ „RV Agentūra“ direktorė Vaida Griškevičienė pasakojo, jog visi darbai stebino savo išradingumu, kūrybine idėja, meniškumu, tad komisijos svarstymai vyko visą valandą, o nugalėtojus išrinkti buvo sunku, tačiau vadovaujantis griežtai nustatytais kriterijais – idėjos originalumu, inovatyvumu, darbo išbaigtumu, praktiniu panaudojimu bei pristatymo kokybe, buvo išrinkti darbai, kurie išties verti keturių pirmųjų vietų, skirtingose amžiaus kategorijose. 1-4 klasių mokinių kategorijoje nugalėjo Utenos Vyturių progimnazijos būrelio „Jaunieji dizaineriai“ mokiniai: Ema Vaitkevičiūtė, Gabrielė Skvarnavičiūtė, Gabrielė Vilimaitė, Amelija Vilimaitė, Simona Vilimaitė, Rokas Širvys, Aira Sinkevičiūtė, Evelina Lumbytė su darbu „Paukščiai“, sukūrę 5 įspūdingus paukščius. Darbo vadovė, dailės mokytoja Edita Ramelienė pasakojo, kad mokykloje visuomet po ranka atsiranda kartono dėžių. Išmesti gaila. Kilo mintis, kad tai puikiausia medžiaga mokinių idėjoms įgyvendinti. Iškarpėm, nudažėm ir suklijavom. Prikėlėm juos naujam gyvenimui. Dabar jie skraido. Nugalėtojai laimėjo Aplinkos ministerijos bei Galvosūkių pasaulio įsteigtus prizus, konkurso ambasadoriaus Simo Sonkino atmintinę iš riedlentės su joje įrašyta padėka, kelionę, kuri įvyks pavasarį. Konkursas dalyvių lauks ir kitais metais.

Dailės mokytoja Edita Ramelienė