TŪM

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos II“

crop 535x217 tum horizontaluslt 00 fichier de reproduction next generation eu posNaujos kartos LT 

Dirbame su Lions Quest

Lions Quest

UNIVERSALUS MOKYMO(SI) DIZAINAS

 

Projektas „MOKYKLŲ APRŪPINIMAS GAMTOS IR TECHNOLOGINIŲ MOKSLŲ PRIEMONĖMIS“


Mokyklu aprupinimas priemonem

 Projektas „Kokybės krepšelis“

Kuriame Lietuvos ateitį 2014 2020

Erasmus+ LELETO leidinys

Nuorodos

 

 

 

 

 

 

logo text 1080 

 Pilietiškumo mokykla LOGO

smm

Utenos jaunimo1

UVSB

Svietimo centras

Emokykla 

LM

NSA 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuo 2015-01-01

Tarptautinio projekto „Jūsų istorija yra mūsų istorija“ dalyviai susitiko Utenos Vyturių progimnazijoje

Parašyta 2017-10-09 Peržiūros: 857

Utenos Vyturių progimnazija dalyvauja Erasmus+ programos strateginių partnerysčių projekte „Jūsų istorija yra mūsų istorija“ (2016–2018). Projekto koordinatorės – anglų kalbos mokytojos Ramunė Sabaliauskienė ir Rima Paukštienė.
Vienas projekto dalyvių susitikimų vyko Utenoje. Svečiai ką tik išvyko. Tai buvo mokytojai su mokiniais. Smagu buvo jų laukti, smagu buvo dalytis gerąja patirtimi, smagu rodyti, ką įdomesnio turime, kaip mokomės istorijos ir kitų dalykų. Lenkų, vengrų, italų, ispanų, portugalų moksleiviai ir mokytojai visą savaitę buvo Vyturių progimnazijos dalis. Dirbta kartu, stengtasi parodyti įdomiausius savo krašto objektus, supažindinti su unikaliomis mūsų tradicijomis.

Nuveikta tikrai daug. Svečiai susitiko su Utenos miesto meru Alvydu Katinu ir Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėju Romualdu Kraulišu, pamatė labai gražią Uteną ekrane ir iš tikrųjų, lankėsi Utenos kraštotyros muziejaus padalinyje Laisvės kovų muziejuje, kur buvo kalbama apie skausmingus įvykius Utenos regione ir visoje Lietuvoje: tremtis, karą, pokarį. Vėliau, susiskirsčius grupėmis, vyko lauko istorijos pamokos, kur svečiai turėjo galimybę pamatyti, kaip keitėsi Utena, jos gatvės, pastatai. Kol nepradžiuginti Lietuvos orų moksleiviai boulingo klube „Abu“ žaisdami šildėsi, jų mokytojai Utenos alaus istorija domėjosi.
Taip pat aplankytas Rokiškis, dalyvauta šio krašto muziejaus edukacinėse programose, mokytasi lieti žvakes. Juknėnuose, Miškinių etnografinėje sodyboje, dalyvauta XIX amžiaus pradžios mokyklos rašymo pamokoje. Sugrįžus teko svečiams ir savo nacionalinę dainą, ir žaidimą, ir patiekalą pristatyti. Liūdna ir neskanu tikrai nebuvo.
Kitą dieną svečių laukė kelionė iš požeminės Lietuvos etnokosmologijos muziejaus, įsikūrusio Molėtų rajono Kulionių kaime, galerijos į patį dangų, matomą pro stiklinį muziejaus stogą. Aplankytas ir Šlyninkos vandens malūnas, kur juoda duona kepta, ir Trakų pilyje pabuvota, ir per Vilnių pereita, ir net į patį Europos centrą, esantį netoli Vilniaus, tarp Purnuškių ir Bernotų kaimų, užsukta.
Projekto veiklos dar nesibaigė. Laukia naujos kelionės, susitikimai. Vyturių progimnazija džiaugiasi galėdama dalyvauti šiame projekte. Šis tarptautinis daugiašalis projektas – puiki patirtis Vyturių progimnazijos bendruomenei, skatinant moksleivius (ir mokytojus!) mokytis kalbų, domėtis ne tik savo istorija, siekti platesnio kultūrinio išprusimo ir socialinės integracijos.


Regina Zapolskienė