Konferencija #SWITCH! 2017

Parašyta 2017-09-22 Peržiūros: 654

#SWITCH! – jau trejus metus iš eilės vykstantis nemokamas didžiausias Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginys.
#SWITCH! susitinka visi, kurie trokšta nuolatinės pažangos: nuo talentingo jaunimo iki technologinių gigantų. Renginyje įkvepiančia patirtimi dalinasi Lietuvos ir užsienio verslo bei visuomenės lyderiai, startuolių kūrėjai, vizionieriai. Profesionalų ir jaunimo laukia sėkmės, didelių užmojų ir padrąsinimo kupinos istorijos iš vizionierių lūpų, e.verslų žinovų.
„Svarbiausia jaunimui suprasti, kad pasaulis keičiasi. Dabar reikia protingų žmonių, žinančių kaip programuoti ir dirbti su naujausiomis technologijomis, – „#Switch!“ tikslus darsyk akcentavo renginio sumanytojas, Europos Parlamento narys Antanas Guoga. - Mes norime įkvėpti jaunimą ir duoti žinių, kad jis eitų pirmyn kurdamas sėkmingą Lietuvą.“

„#Switch!“ naujovė – mokslo mugė, apsisprendimo kryžkelėje stovinčius jaunuolius supažindinusi su studijų programomis, atveriančiomis naujus horizontus į informacines technologijas ir verslumą.
„Dumble gyvena bakterijos, mintančios organiniais junginiais. Metabolinių procesų metu jos gali generuoti elektronus“, –kalbėjo Kauno technologijos universiteto studentas Arminas. Galiausiai jaunuolis pirštu bakstelėjo į degančią lemputę ir paaiškino, kad vandens valymas jo parodytu procesu, gali nešti dvigubą naudą – švarų vandenį ir elektros energiją.
Kiek tolėliau nuo jo, smalsuoliams bioplastiko siūlus žirklėmis karpė cheminės technologijos fakulteto darbuotoja Edita. Kiekvienam arčiau priėjusiam į delną įbrukusi keisto kvapo trijų spalvų virveles, pagamintas iš modifikuoto krakmolo, moteris aiškino, kuo jų panaudojimas praktikoje būtų naudingas žmonijai.
„Jei iš tokios medžiagos pagaminsime maišelį, numestas jis kaip mat išnyks. Kaip aš sakau – jį suvalgys mikroorganizmai“, – su vandens stikline ir atkirptomis bioplastiko juostelėmis atlikti bandymą namuose kvietė chemikė.
Jaunimui – tai galimybė išbandyti naujausius technologinius išradimus Cool&Crazy erdvėje: parasparnio simuliatorių, išmokti skraidinti droną, išbandyti technologijų pabėgimo kambarį bei 3D spausdintuvą, sudalyvauti robotų kovose.
#SWITCH! – tai atviras ir nemokamas renginys, prieinamas tiek mokiniams, mokytojams, studentams, tiek patyrusiems verslininkams ar viešojo sektoriaus darbuotojams.
Mokiniai norėtų, kad tokie renginiai vyktų dažniau, daugelis sutiktų dar kartą apsilankyti panašaus tipo renginyje.