Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Parašyta 2017-09-24 Peržiūros: 574

Mūsų progimnazijos mokiniai įsijungė į šalies pilietinės iniciatyvos renginius „Atminties kelias“, skirtus Lietuvos žydų genocido aukų atminimui.
Aštuntokai lankėsi tose Utenos vietose, kur prieš kelis dešimtmečius gyveno gausi mūsų miesto žydų bendruomenė, kur buvo įsikūrę žydų maldos namai – sinagogos ir kur II pasaulinio karo pradžioje naciams užėmus Uteną buvo įsteigtas žydų getas.
„Atminties kelio“ dalyviai klausėsi ištraukos iš tų įvykių liudininko Codiko Bleimano pasakojimo apie Utenos žydų sušaudymą.
Mokiniai ant akmenėlių užrašė miestelių, iš kurių buvo kilę nužudytieji žydai, pavadinimus lietuvių ir jidiš kalbomis. Pagerbdami nužudytųjų atminimą šiuos akmenėlius padėjo prie paminklo žydų genocido aukų kapinėse Skaistašilio miške.

8c klasės vadovė Galina Šerlatienė,
tikybos mokytoja Roma Jančauskienė

Mokyklos filosofija

2020 21 mokyklos filosofija (2)