Ekskursija į Etnokosmologijos muziejų

Parašyta 2017-05-27 Peržiūros: 339

Užbaigdami mokslo metus, gegužės 26 dieną, 3a ir 3b klasių mokiniai keliavo į Molėtų astronomijos observatoriją, įkurtą ant Kaldinių kalvos, netoli piliakalnio. Aplankėme Etnokosmologijos muziejų, kuris yra pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Etnokosmologija – žmogaus ir žmonijos ryšių su kosminiu pasauliu atspindys ir pasireiškimas tautos gyvenimo tradicijose, apeigose, materialiniame ir verbaliniame pavelde bei kitur. Ekskursijos metu per požeminę muziejaus galeriją, tarsi per mitologinio medžio šaknis, kilome aukštyn. Penkiose salėse yra pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškosios gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Muziejaus ekspozicija nuolat pildoma, o profesionalūs gidai padėjo mums geriau pajausti Etnokosmologijos muziejaus unikalumą, ryšių su Kosminiu pasauliu įvairovę. Čia apsilankius galima susidaryti įspūdį, kaip senovėje buvo stebimi dangaus šviesuliai, atliekami kalendorinio laiko skaičiavimai. Pakilome į apžvalgos aikštelę, kur matėsi nuostabūs Molėtų apylinkės vaizdai.
Su daug įspūdžių grįžome namo. Ekskursija buvo naudinga, nes suteikė daug geografinių ir istorinių bei astronominių žinių.

Pradinio ugdymo mokytoja Aldona Belopetravičienė

Būsimos pirmokų mokytojos

2020 02 17 Busimos pirmoku mokytojos

Dronų penktadienis

Mūsų mokykloje kiekvieną penktadienį per ilgąją pertrauką skraido dronai. Visus norinčius kviečiu prisijungti ir pabandyti.

Robotikos būrelio vadovas Linas Vaitiekėnas

 

Elektroninis dienynas
Pamokų laikas

Vyturio leidykla