Baigėsi „kelionė į vasarą“

Parašyta 14 Vasario 17 Peržiūros: 330

Taip kalbėjo Vyturių progimnazijos 3 a klasės mokiniai, po paskutinio plaukimo užsiėmimo baseine, su Lietuvos plaukimo federacijos sertifikatais rankose, grįždami į mokyklą.
Vyturių progimnazijos trečiokai dalyvavo Lietuvos plaukimo federacijos rengiamame projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje". Projektas vykdomas visoje šalyje. Vaikams suteikiamos galimybės įgyti plaukimo įgūdžių pradmenis.
Projekto tikslas – stiprinti moksleivių sveikatą, skatinti fizinį aktyvumą bei mokyti plaukti, kadangi dėl vaikų rizikingo elgesio prie vandens telkinių kasmet įvyksta daug nelaimingų atsitikimų. Vaikai priklauso didesnės rizikos grupei. Jie neįvertina galimų pavojų prie vandens telkinių, yra smalsūs, nori išbandyti kas nauja, todėl neretai skęsta ir labai sekliose vietose.
Kūno kultūros pamokos baseine vaikams suteikė daug džiaugsmo, buvo lavinamos jų fizinės savybės – greitis, jėga, lankstumas, ištvermė, pusiausvyra, koordinacija, vikrumas, reakcija.

Tris mėnesius, po vieną kartą per savaitę, kūno kultūros pamokos vyko plaukimo baseine. Mokinius mokė plaukti plaukimo instruktorius Tomas Pumputis. Apie plaukimo naudą sveikatai, kompleksišką organizmo grūdinimą vaikams pasakojo bendruomenės slaugytojos Stasė Vaškelienė ir Danguolė Kulienė. Kad būtų užtikrintos kokybiškos plaukimo pamokos, ir kad vaikai pirmas dienas drąsiau jaustųsi vandenyje buvo naudojamos įvairios plaukimo priemonės – plaukimo rankovės, lazdos, lentelės ir kt.
Per plaukimo pamokas vaikai buvo mokomi adaptacinių pratimų prie vandens, saugių šuoliukų į vandenį, plaukimo judesių, žaidimų vandenyje. Užsiėmimų metu buvo siekiama, kad projekto pabaigoje mokiniai gebėtų įveikti 25 metrų nuotolį be pagalbinių priemonių.
Paskutinių treniruočių metu vyko plaukimo gebėjimų patikrinimas pagal tris lygius: gebėjimas nuplaukti 25 m pasirinktu būdu be pagalbinių priemonių (I lygis), su viena pagalbine priemone (II lygis), su dviem ir daugiau pagalbinių priemonių (III lygis). Džiugu, kad penkiolika mokinių įvykdė pirmą ir trys mokiniai antrą pasiekimų lygį. Visi mokiniai džiaugėsi gautais LPF sertifikatais, kuriuose atsispindėjo jų pasiekimų lygmuo.
Trečiokai suprato, kad mokėti plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – tai tas pats, kas mokėti skaityti, rašyti, skaičiuoti. Tas pats, kaip žinoti saugaus elgesio taisykles einant per gatvę, važiuojant dviračiu.

Vyturių progimnazijos 3 a klasės mokytoja Regina Rimkienė