Pasaulinė triukšmo suvokimo diena

Parašyta 2017-05-09 Peržiūros: 277

Kasdien mus supa daugybė garsų – vieni iš jų malonūs, kiti erzina. Triukšmas tapo nuolatiniu mūsų gyvenimo palydovu, stipriai kenkiančiu sveikatai: dėl triukšmo pažeidžiama klausa, sunku susikalbėti, sutrinka miegas.
Balandžio mėn. paskutinį trečiadienį buvo paminėta Pasaulinė triukšmo suvokimo diena. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ernesta Juškevičienė 3b klasės mokiniams organizavo užsiėmimą. Jo tikslas atkreipti dėmesį į triukšmo problemą, jo daromą neigiamą poveikį sveikatai ir išmokti pastebėti bei pasidžiaugti tyla. Pirmiausia mokiniams pasiūlė pažaisti žaidimą „Paklausyk tylos“. O tada vaikai pasakojo, kokius garsus girdėjo tyloje. Tyla buvo išmatuota triukšmo matuokliu. Pasirodo, kad ir tyloje prietaisas fiksuoja garsus. Ernesta papasakojo apie triukšmo žalą žmogaus sveikatai. Kad būtų lengviau suprasti, ji pasakojo rodydama į klasės lentoje pakabintą „Triukšmo termometrą“. Mokiniai diskutavo, kas yra triukšmas, kaip jis veikia žmonių sveikatą, kaip būtų galima sumažinti triukšmą kasdienybėje. Akcentuotas didelis dėmesys klausos sutrikimams, kurie atsiranda dėl per didelio garso klausantis muzikos, ypač išpopuliarėjus ausinukams.
Klasėje mokiniai išrinko „Tylos karalių ir karalienę“ – Gabrielę ir Ugnių. Jie buvo apdovanoti kaklaskarėmis su užrašais – „Tylos karalius“.
Pabaigoje specialistė priminė, kad reikia stengtis kuo dažniau pabūti tyloje, lauke pasiklausyti gamtos garsų, o kovojant su triukšmu nepamiršti humoro jausmo ir kovoti tyliai!

Pradinio ugdymo mokytoja Loreta Januškevičienė

Būsimos pirmokų mokytojos

2020 02 17 Busimos pirmoku mokytojos

Dronų penktadienis

Mūsų mokykloje kiekvieną penktadienį per ilgąją pertrauką skraido dronai. Visus norinčius kviečiu prisijungti ir pabandyti.

Robotikos būrelio vadovas Linas Vaitiekėnas

 

Elektroninis dienynas
Pamokų laikas

Vyturio leidykla