Lietuvos vaikai kuria pasakas

Parašyta 2017-04-25 Peržiūros: 376

Lietuvoje jau 10-ąjį kartą organizuojamas mažųjų rašytojų konkursas „Lietuvos vaikai kuria pasakas“. Konkursui pasakas rašo 1 - 5 klasių mokiniai. Pasakas vertina etnologai, žurnalistai, aktoriai, rašytojai, poetai, literatūros mokytojai ir patys vaikai – kiekvienais metais vis kitų mokyklų moksleiviai.
„Tik užimtas, svajojantis, kuriantis ir dirbantis vaikas auga atsakingas ir protingas“, – sako konkurso iniciatorius Aurelijus Noruševičius.
Gegužės 5 d. Vilniuje, Nacionaliniame muziejuje, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose vyks geriausių šių metų pasakų autorių apdovanojimai. Jų metu bus pristatyta 10-oji kūrybos rinktinė „Lietuvos vaikų pasakos“, vyks vaikiškos literatūros knygų mugė. Vaikai žiūrės Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklį „Pasakų dėžutė“. Į šventę pakviestos dvi 3 a klasės mokinės – Emilija Petrulionytė ir Saulė Morozaitė, kurios sukūrė pasakas „Ginčas“ ir „Stebuklinga naktis“.

Pradinio ugdymo mokytoja Aldona Belopetravičienė