Respublikinė gamtosauginė pranešimų konferencija „GLOBOK MANE“

Parašyta 2017-03-24 Peržiūros: 199

Mokykloje vasario mėnesį vyko pranešimų atranka, kurioje dalyvavo gausus mūsų mokyklos pradinukų būrys. Mokiniai pasakojo apie savo augintinius, kaip rūšiuoja atliekas, kaip globoja ir prižiūri augalus, pasakojo apie draugystę su žirgais žirgyne, apie oro taršą. Buvo pristatyti tyrimai apie nesveikus (cukrus) maisto produktus. Pranešimuose buvo gausu nuotraukų, piešinių, diagramų, pristatyti atlikti tyrimai. Buvo atrinkti geriausiai parengti, aktualios tematikos pranešimai.
Kovo 23 dieną progimnazijoje vyko respublikinė pradinių klasių mokinių gamtosauginė konferencija „Globok mane“ skirta Žemės dienai. Ją organizavo mokytojos R. Rimkienė ir L. Januškevičienė. Dalyvius pasveikino mažosios šokėjos (vadovė D. Kaziūnienė), mokyklos direktorės pavaduotoja J. Dudlauskienė.

Organizatorės konferenciją pradėjo žodžiais: „Mano žemė – rytmetinė vyturio giesmė. Lietaus numylėta, debesų nubučiuota. Daug man duota, ir daug už ką aš atsakyti privalau. Už akmenį, už medį, už upę. Už gimto namo slenkstį. Už tėvų įduotą žodį...“, kurie buvo skirti mūsų Žemei.
Klausytojai ir dalyviai išgirdo daug pranešimų. Įdomūs buvo Panevėžio Dembavos progimnazijos (mokytojos M. Trinkūnienė, A. Klebonaitė) mokinių pranešimai „Ar spygliuočiai grynina orą?“, „Kaip noksta obuoliai?“. Dėmesį prikaustė Žiburio pradinės mokyklos (mokytoja L. Šapokienė) mokinio pranešimas „Žaliasis Jogaudo pasaulis“. Vaikų darželio-mokyklos „Eglutė“ (mokytoja D. Bagdonienė) mokinė Melita papasakojo apie savo ūkio gyventojus, kuriais rūpinasi ir apie tuos, kurie atklysta, kuriuos stebi savo sodyboje ir prie jos. Aukštakalnio pradinės mokyklos (mokytoja A. Marcinkevičienė) mokiniai pristatė tyrimą „Koks oras – parodys kerpės“. Pradinių klasių būrelis „Gamtos tyrėjų klubas“ (mokytoja L. Januškevičienė) atliko tyrimą apie gėles mokykloje (kiek ir kokių yra, kodėl jas augina, kas ir kaip prižiūri.
Konferencijos organizatorės dalyviams įteikė padėkas, dovanėles ir pakvietė dalyvauti akcijoje „Žemės valanda“ kovo 25 d. 20:30 val. Tai viso pasaulio akcija, skatinanti valandai išjungti elektros prietaisus, kad visi žmonės prisimintų, kiek tai kainuoja žaliajai planetai.
Norisi tikėti, kad mokiniai, pakėlę šiukšlę, pasodinę medelį, įkėlę inkilą supras, kad švenčiausias mūsų tikslas – švari, sveika, nenuniokota Lietuvos gamta, o mes, mokytojai, galėsime sieloje pasidžiaugti, kad nors maža dalelyte prisidėjome prie mūsų planetos Žemės išsaugojimo.


Renginio organizatorės pradinio ugdymo mokytojos Loreta Januškevičienė ir Regina Rimkienė

 

Būsimos pirmokų mokytojos

2020 02 17 Busimos pirmoku mokytojos

Dronų penktadienis

Mūsų mokykloje kiekvieną penktadienį per ilgąją pertrauką skraido dronai. Visus norinčius kviečiu prisijungti ir pabandyti.

Robotikos būrelio vadovas Linas Vaitiekėnas

 

Elektroninis dienynas
Pamokų laikas

Vyturio leidykla