Mokomės iš žymaus menininko

Parašyta 2017-02-27 Peržiūros: 543

Vasario 24 dieną Utenos Vyturių progimnazijoje vyko netradicinė pamoka, skirta mokyklos 40-mečiui. Mokyklos tarybos pirmininko Nerijaus Petrulionio iniciatyva ir pastangomis buvo organizuotas susitikimas su žinomu tradicinių amatų meistru Albinu Šileika. Mokiniai ne tik sužinojo, kaip gimsta prieverpstės, verpstės, kam jos naudojamos, iš ko gaminamos, kokį medį geriau rinktis, bet ir patys praktiškai išbandė raižymo techniką. Senosios lietuvių liaudies tradicijos atgijo, kai drožėjas paaiškino mokiniams apie drožiniuose raižomus ženklus, jų prasmę ir paskirtį, kartu atskleisdamas tautinę dvasią ir jos puoselėjamas vertybes. Abejingų tam, kas vyko pamokoje, neliko. Technologijų mokytojas Aivaras Erslovas ir 3-7-tų klasių mokiniai įgijo naujų patirčių, išbandydami savo kūrybines galias. Kas žino, gal tiesioginis prisilietimas prie tautinio amato paskatins naujų tautodailininkų atsiradimą.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Drungienė