Rašau Lietuvai

Parašyta 2017-02-08 Peržiūros: 1082

Gražus raštas – tai menas. Mokydamiesi dailaus rašto mes ugdome savo valią, kantrybę, kruopštumą ir atsakingumą. Daugelis rašo kompiuteriu ir vis rečiau parkerius ima į rankas.
Mūsų mokykloje vyko dailyraščio konkursas „Rašau Lietuvai – 2017“, kuriame dalyvavo pradinių klasių mokiniai. Konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Dailiai nurašyti tekstą ne tokia jau ir paprasta užduotis. Visą pamoką prie baltų popieriaus lapų plušėjo mokinukai. Daugelis pripažino, kad sunku rašyti dailyraščiu. Konkurse buvo vertinama ne tik daili, taisyklinga, estetiška rašysena, bet ir taisyklingas raidžių jungimas, rašto pasvirimas, tvarkingumas, raštingumas (tekstas turėjo būti nurašytas be klaidų.). Visi dalyviai labai stengėsi. Pagal dailaus rašto reikalavimus, buvo išrinkti gražiausiai ir tvarkingiausiai parašę kiekvienos klasės mokiniai. Tai 1a klasės mokiniai: Gerda Misiūnaitė, Mingailė Brazauskaitė ir Martynas Alekna. 1b klasės mokiniai: Justina Jovaišaitė, Matas Žigelis ir Viltė Maželytė. Ema Laurinavičiūtė, Arminta Paškauskaitė, Gabrielius Tyla iš 2a klasės. Austėja Musteikytė, Dovilė Lemeškaitė ir Kamilė Bartkevičiūtė – 2b klasės mokinės. Trečiokų tarpe nugalėjo Austėja Matelionytė, Eitvydas Paragys, Aiva Varkavičiūtė (3a klasė), Alistėja Gaužutytė, Ugnė Pretkelytė ir Gabrielė Skvarnavičiūtė (3b klasė). O vyriausių, ketvirtokų, grupės nugalėtojai – Rugilė Mačionytė, Martyna Bikutė ir Miglė Daneikaitė (4a klasė) ir 4b klasės mokinės Emilija Vaičytė, Gabrielė Kavaliauskaitė ir Gabrielė Deveikytė. Nugalėtojai gavo diplomus ir dovanėles, o kiti dalyvavę mokiniai džiaugėsi padėkomis.

Pradinio ugdymo mokytoja Aldona Belopetravičienė