Edukacinė programa „Knygų šalyje“

Parašyta 16 Gruodis 21 Peržiūros: 177

3b ir 4b klasių mokiniai lankėsi A. ir M. Miškinių bibliotekoje, kur buvo įsikūrusi keliaujanti Knygų šalis. Joje šeimininkavo dailininkė Sigutė Chlebinskaitė ir Brailio rašto žinovas Vytautas Gendvilas. Mokiniai turėjo progą sužinoti kaip atrodo muziejinės, šviečiančios, judančių vaizdų knygos prieš 200 metų, susipažino su knygų kūrimo paslaptimis, mokėsi maketuoti knygeles.
Edukacinės programos metu mokinius labai sužavėjo darbas su Brailio rašto mašinėlėmis. Nors mašinėlė maža ir turi vos šešis klavišus, susigaudyti, kuris spausdins taškelius – labai sudėtinga. Reikėjo atstovėti ilgą eilę, išklausyti Brailio rašto žinovo V. Gendvilo mokymus, kaip naudotis mašinėle, be klaidų rašyti savo vardą ir pavardę bei savo miesto pavadinimą. Ši viešnagė paskatino vaikus susimąstyti apie skirtingo likimo žmones ir pajusti, ką reiškia „skaityti rankomis“, sužinoti knygų gaminimo paslaptis.

Pradinio ugdymo mokytoja Aldona Guobužienė