Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
Mokyklu aprupinimas priemonem

Erasmus+ LELETO leidinys

Nuorodos

 

 

 

 

 

 

smm

Utenos jaunimo1

Svietimo centras

emokykla 

LM

NSA 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuo 2015-01-01

Kelionė į Naisius

Parašyta 2016-12-18 Peržiūros: 529

Mūsų mokyklos 3a ir 4b kl. mokiniai turėjo galimybę nemokamai išvykti į visiems gerai žinomą Lietuvoje Naisių kaimą Šiaulių rajone. Kelionė patogiu autobusu nė kiek neprailgo, nes jos metu per televizorių stebėjome „Naisių vasaros“ teatro artistų koncertą.
Naisiuose mus pasitiko vietinė gidė. Susipažinome su baltų dievų skulptūromis, pasivaikščiojome po Saulės ir Ugnies aikštes, ant Alkos kalno pagerbėme dievą Perkūną. Vaikščiojome naujai įkurto Baltų žolynų muziejaus takeliais, kurie atkartoja lietuviškos prieverpstės raštą. Užsukome į Naisių literatūros muziejų. Aplankėme moderniai įkurtą Naisių krašto muziejų, sužinojome, kad naisiečių planuose dar vienas Kaimo buities muziejus su amatų centru. Užsukome į Žemaitukų žirgyną. Čia galėjome paglostyti žirgelius, sužinojome, kaip vardus gauna maži eržiliukai ir kumelaitės. Aplankę šias vietas papietavome kaimo arbatinėje.

 

Tolesnis mūsų tikslas buvo aplankyti Kryžių kalną. Nepaprastai didelį įspūdį paliko Kryžių kalnas žiemą.Vaikai ir tėveliai paliko savo kryželius.
Ekskursija buvo neeilinė: vykome ne į didmiestį, o į gražų kaimą Lietuvoje. Pamatėme, kaip gražiai tvarkosi Naisių kaimo žmonės, kaip prasmingai tvarko erdves, kaip puoselėja senąsias lietuvių tradicijas, kaip rūpinasi poilsio zona (turi savo paplūdimį), organizuoja festivalius visai šeimai ir t.t. Toli gražu mes ne viską aplankėme, ne apie viską, kas daroma Naisiuose, sužinojome. Svarbiausia, kad Naisiai atviri visiems norintiems juos aplankyti, Lietuvos ir užsienio svečiams. O jų, pasak gidės, būna kasdien. Ne veltui kaimas paskelbė šūkį – „Naisiai – mažoji kultūros sostinė“.
Naisių patrioto Ramūno Karbauskio iniciatyva organizuojamos nemokamos ekskursijos Lietuvos mokykloms, bendruomenėms, darbo kolektyvams. Tokia galimybe pasinaudojo ir mūsų mokyklos mokinukai, nes kelionę gavome 3a klasės mokinės Aivos Varkavičiūtės dėka, kuri respublikiniame nuotraukų konkurse „Gyvoji gamta“ užėmė 1 vietą ir gavo prizą – kelionę visai klasei į Naisius.
Tariame nuoširdų ačiū organizatoriams, o Naisių kaimui linkime tolesnio klestėjimo ir būti pavyzdžiu visiems kaimams Lietuvoje.

Pradinio ugdymo mokytoja Aldona Belopetravičienė