Atgal į praeitį

Parašyta 2016-12-14 Peržiūros: 229

Š. m. gruodžio 13 d. jungtinė 8a, 8b ir 7b, 7c klasių mokinių grupė kartu su mokytojomis Ana Ovčinikova ir Ramune Sabaliauskiene vyko į pažintinę ekskursiją Vilniuje. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje edukacinio užsiėmimo „Triukšmų įgarsinimas kino filmuose“ metu mokiniai susipažino su praeities ir dabarties kino filmavimo ir garsinimo skirtumais. Sužinojo, kad filmuojant profesionalų kiną, vaizdas fiksuojamas kino juostoje, o garsas įrašomas atskirai. Po filmavimo ant nufilmuoto vaizdo garsas „uždedamas“, t. y. garsas pritaikomas tam vaizdui. Toks garsas ar kiti triukšmai sukuriami pagalbinėmis priemonėmis, kurias išbandė mokiniai. Užsiėmimą vedė garsus kino garso režisierius Vidmantas Kazlauskas.
Pasigrožėję Kalėdiniu Vilniaus miesteliu ir žaliaskare egle dalyviai išvyko į Sovietinius bunkerius, kur dalyvavo programoje „1984. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje“. Atsisveikinę su savo daiktais, valiuta, fotoaparatais ir mobiliaisiais telefonais, apsirengę sovietinėmis šimtasiūlėmis, paniro į įtampos ir socialinių keistenybių pilną SSRS piliečio gyvenimą. Tamsūs labirintai, 1984-ųjų televizijos laidos ir parduotuvės, tardymai KGB kabinete, SSRS himno pamoka, dujokaukės dėvėjimo pratybos, šokiai pagal tų laikų muziką ir sovietiniai pietūs ir kt. Po šio interaktyvaus spektaklio kiekvienas dalyvis gavo specialų pažymėjimą.
Išvyka buvo organizuota pagal mokykloje vykdomą ERASMUS+ strateginių mokyklinių partnerysčių projektą „Jūsų istorija yra mūsų istorija“.

Anglų kalbos mokytoja Ramunė Sabaliauskienė