Klaida

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 2016_naujienos/2016-11-07_erasmus_Ispanija is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

TARPTAUTINIS ERASMUS + MOKYKLINIŲ STRATEGINIŲ PARTNERYSČIŲ PROJEKTAS ĮSIBĖGĖJA

Parašyta 2016-11-16 Peržiūros: 848

Lapkričio 5-11 dienomis trys Utenos Vyturių progimnazijos atstovai – Rima Paukštienė, Danguolė Bražėnienė ir Rasa Drungienė – dalyvavo tarptautinio ERASMUS + projekto „Jūsų istorija yra mūsų istorija“ šalių partnerių susitikime Ispanijoje, Galisijos regione, Pontedeume mieste. Projektas finansuojamas Europos sąjungos Erasmus + programos lėšomis.
Svetingi šeimininkai delegacijas iš Lenkijos, Lietuvos, Italijos, Portugalijos ir Vengrijos priėmė CPR SAN JOSE mokykloje. Miesto meras, mokyklos direktorė pasveikino projekto dalyvius ir džiaugėsi galimybe supažindinti su Galisijos istorijos svarbiausiais akcentais.

{gallery}2016_naujienos/2016-11-07_erasmus_Ispanija{/gallery}

Mokyklos mokiniai vedė istorijos pamoką mieste prie svarbiausių istorinių objektų: senojo turgaus aikštės, pilies bokšto, pilies sienos, parapijos bažnyčios, krantinės ir tiltų. Supažindino su istorine asmenybe – miesto įkūrėju – Andrade ir akcentavo, kad per Pontedeume miestą driekiasi piligrimų kelias (camino de Santjago), vedantis į Santjago de Kompostelą.
Šiaurės Ispanijos Galisijos regionas garsus La Korunjos provincijoje esančiu aukščiausiu Europoje (55 m), dar Romos laikais pastatytu, švyturio bokštu, nuo kurio viršaus atsiveria įspūdinga miesto ir gamtos panorama. Tačiau viską pranoksta iš viso pasaulio besidriekiantis nenutrūkstantis piligrimų srautas į Santjago de Kompostelą, į katedros aikštę, čia atkeliauja piligrimai įveikę pėsčiomis net 800 kilometrų.
Projekto dalyviai ne tik aplankė istorinius šio Ispanijos regiono objektus, ragavo tradicinių patiekalų, klausėsi gražios ispaniškos kalbos, bet ir aptarė vykdomas veiklas, numatė tolesnes priemones kitam projekto įgyvendinimo etapui, ir iš vykusio konkurso projekto logotipui kurti, atrinko patį geriausią. Didžiuojamės, kad būtent Lietuvos (Utenos Vyturių progimnazijos) logotipas tapo viso projekto logotipu, kurį nupiešė 7c klasės mokinys Aironas Bikus.
Kitas šalies istorijos pažinimo etapas vyks Italijoje vasario mėnesį. O tuo tarpu visų projekto šalių dalyvių mokiniai susirašinės, kurs Kalėdinius atvirukus ir jais dalinsis, vyks veiklos senovės ir viduramžių temomis, mokiniai domėsis šalies istorinėmis asmenybėmis.

Parengė Rasa Drungienė