Kadagys

Parašyta 2016-10-24 Peržiūros: 239

Rugsėjo 17 dieną į Kauno rajone įsikūrusį botaninio draustinio pažintinį taką sutilpo visa Lietuva. Šioje akcijoje dalyvavo ir Utenos Vyturių progimnazijos pirmokai. Vaikai iškirpo savo delniukus ir išsiuntė laišką palaikydami idėją populiarinti kadagio medį, kuris anksčiau buvo itin gerbiamas ir vertinamas. Arlaviškių kaime esantis „Kadagių slėnis“ buvo apjuostas Lietuvos vaikų delnais. Pilietinę iniciatyvą paskelbęs Samylų kultūros centras, sulaukė stebėtino Lietuvos mokyklų dėmesio ir palaikymo. Šios iniciatyvos rezultatas – naujas Lietuvos karpinių rekordas. Visos akcijoje dalyvavusios mokyklos dovanų gavo kadagio medelius. Vyturių pirmokai kartu su savo mokytojomis Rita Malinauskaite ir Regina Šinkūniene savo medelį pasodino kieme ir dovanoja mokyklos 40-jam jubiliejui. 2016-2017 mokslo metų pirmokai įsipareigoja šį medelį auginti ir prižiūrėti, kad pabaigę Vyturių progimnaziją galėtų visi juo džiaugtis ir įsiamžinti.

Pradinio ugdymo mokytoja Rita Malinauskaitė