Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
Mokyklu aprupinimas priemonem

Erasmus+ LELETO leidinys

Nuorodos

 

 

 

 

 

 

smm

Utenos jaunimo1

Svietimo centras

emokykla 

LM

NSA 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuo 2015-01-01

Vyturių progimnazijos svečiai iš Vilniaus JTC keliauja A. M. Miškinių takais

Parašyta 2016-10-19 Peržiūros: 349

Spalio 15 dieną Vyturių progimnazija kartu su Vilniaus jaunųjų turistų centru dalyvavo edukacinėje-pažintinėje išvykoje „A. M. Miškiniai – Utenai ir pasauliui“.
Vyturių progimnazijoje svečiai klausėsi mažųjų mokinukų dainų ir pasakojimų aukštaitiška tarme. (Ne visi svečiai galėjo pasakyti, ką reiškia žodžiai „videlcius“, „kaptūras“, „pasdaboja“ ir kt.). Vėliau mokėsi aukštaitiškų dainų. Mokytojai iš Vilniaus grožėjosi mokykla, pasisėmė minčių ir idėjų.
Važiuodami į A. M. Miškinių literatūrinę-etnografinę sodybą džiaugėsi saulėta diena, nuostabia Utenos krašto gamta. Čia išgirdo įdomių pasakojimų apie poeto gyvenimą, savo rankomis galėjo paliesti unikalius daiktus, dalyvavo edukacinėje programoje apie spaudos draudimo metų mokyklą. Teko ir fizinių bausmių patirti, ir ant žirnių paklūpėti, ir kvailio etiketę užsikabinti...
Kartu su vyturiukais Vilniaus moksleiviai sprendė kryžiažodžius apie Lietuvą ir Uteną, žaidė žaidimus, vaišinosi arbata. Mūsų svečiai dar lankėsi A. M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, Utenos krašto muziejuje, vaikščiojo Dauniškio ežero pakrantėmis. Mokiniai galėjo daugiau sužinoti vieni apie kitus ir pasidžiaugti gražia draugyste.
Projektą vykdė pradinių klasių mokytojos Aldona Guobužienė, Almantė Šimonėlienė, Loreta Januškevičienė ir Aldona Belopetravičienė.


Pradinių klasių mokytoja Aldona Belopetravičienė